VII. Grand Prix Slovakia - Komárno

Kdyby nebylo PC Nitra, kalendář akcí by byl poloviční

29. září 2018, Komárno


  Vypravili jsme se do zahraničí. Na Velkou cenu Slovenska, až na hranici s Maďarskem. Další v řadě výborných soutěží, pořádaných PC Nitra. Pro nás účast znamenala čtyři a půl hodiny cesty tam a stejně tak zpátky, bylo to docela náročné. Původní domluva byla, že pojedeme jedním autem s kluky z PC Zlín, ale součet vycházel na pět osob v jednom autě, a to bylo na tolik hodin cesty příliš. Nakonec jsme se dopracovali k dobrému řešení, kdy náš Honza jel s kluky z Ostravy, a nástěnkář s fojtem spolu se "Zlíňáky" ve čtyřech v jednom autě. Takže celkem pohoda, až na tu dálku. A celé to odřídil fojt, a zvlášť při nočním návratu to měl dost náročné.

Ale to nic nemění na tom, že to byla skvělá akce v nádherném podzimním dni. Se spoustou skvělých lidí z několika zemí, a ve společnosti vůně kvalitních tabáků. Chlapci z PC Nitra jsou skvělí, mají ohromné nasazení a spoustu nápadů, díky za skvělou soutěž!!!

Více pod fotografiemi.

 


Slovenská část opevnění v Komárně, počasí vyzývalo k tomu, aby se akce konala venku
 

Malá česká zlomyslnost slovenskému kamarádovi, kluci z týmu dýmka.net označili auto Radkovi Masarykovi


 

Naši spolucestující ze Zlína, Pavel a Mirek, ve slušivých týmových dresech
 

Selfie nástěnkáře a fojta pod stěnou s parožím
 

  

Vlevo dva reprezentanti PC Ostrava, Standa a Jirka, napravo náš Honza, nakonec skvěle stříbrný. Takhle to vidí soutěžící přes svou dýmku. U  stolu s námi seděl Milan z PC5 Ruda. Kluci z Rudy přespávali, udělali dobře.

 

Standa přijel řádně vyhladovělý, mísa s polévkou přišla vhod, jen ty nudle mu trochu dělaly trable Pořadatelé vítají účastníky

Ještě před samotnou soutěží jsme absolvovali ochutnávku vín. Etikety byly většinou v maďarštině, takže jsme rozlišovali bílé, červené, růžové a tokajské.

A k ochutnávce hráli dva živí muzikanti. Tímto mládětem od kanónu byla zahájena soutěž. Chybí měřítko, ale do kufru auta by se pohodlně vešlo.

A touto zelenou dýmovnicí byli účastníci zahnáni dovnitř.
 


 
Tato cena mě hodně zaujala.
Velkolepá přehlídka cen. Parohy byly mimo pořadí.
Tým pořadatelů vyhlašuje výsledky

Maďar Tamás Verhás bude doma dělat machry s toustovačem

Mirek opatrně obchází dr. Stanislava

Honza svým druhým místem vytáhl na druhé místo i náš zlínsko-meziříčský tým. Zúčastnili se borci ze Slovenska, Česka, Maďarska a Rakouska.

Vítěz - Martin Pedain.
Vydržel asi o deset minut déle, než náš Honzík.
A Standa si ještě odnáší cenu z tomboly - stylový originál.

  

Skvělá akce, ještě doplním několik technických - kouřil se tabák Atlantic Cruise Mixture od sponzora Mostex, poněkud sušší, ale zase to nikoho nesvádělo ke zbytečnému protahování soutěže.

Soutěžní dýmka byla příjemná briárka od maďarského výrobce Szabó Pipagyár, výrobce měl na místě i prodejní stánek, kde prodával hezké briárové i jiné dýmky za velmi přátelské ceny. Neodolal jsem, a jednu jsem za €17 také adoptoval.

Zbytek vyčtete z výsledkových listin jednotlivců a družstev.

  

Nástěnkář

 

 

 

 

   fotografie (C) Radim Přikryl text (C) Radim Přikryl