XIV. Grand Prix

20. - 21. listopadu 2010

Slavkov u Brna


 

Grand Prix ve Slavkově aneb velkolepé ukončení sezóny

     Už od jarní Starostovy Fajfky, na kterou přijali pozvání kolegové z PC Brno jsme počítali s tím, že se letos vypravíme na oplátku na jejich Grand Prix. Tato Velká Cena se letos konala ve Slavkově u Brna v atraktivním prostředí golfového resortu a tak se nám jevila možnost příjemného strávení podzimního víkendu „mezi svými“ – mezi dýmkaři.

Naše účast byla plánována poměrně pečlivě a dlouho dopředu, a o výjezd do Slavkova projevilo zájem šest členů našeho klubu, což je slušný počet. Je to dokonce tolik lidí, že se nevešli do jednoho auta obvyklé velikosti. A tak se výprava rozdělila na dvě části, jedna skupina si objednala nocleh a druhá si naplánovala po skončení akce návrat domů.

Na poslední chvíli došlo k záměně jednoho člena „přespávající“ skupiny, v sobotu v osm ráno z rodinných důvodů musel zrušit svou účast nástěnkář, který se na akci půl roku těšil a podílel se i na organizaci výjezdu. Naštěstí operativně zaskočil praporečník Alois, který měl zase neplánovaně volný víkend, protože se mu o dva dny odložil odlet na služební cestu.

A tak do Slavkova vyrazila sestava fojt Marek – praporečník Alois – dezénista Aleš – trenér a metodik Honza – světluška Víťa a Zbyněk.

Cesta –alespoň u „přespávající“ skupiny- proběhla v pohodě, jen Lojza měl vzadu ve Zbyňkově SUV BMW zamlžené okénko. Ale na to jsme zvyklí :-).

Skupinka tedy dorazila nejprve do hotelu poblíž náměstí, kde se ubytovala. Chlapci se posilnili dobrým obědem a vyrazili směr Golf Hotel, kde se konala soutěž.

Jak už to na „lepších“ (a dražších) soutěžích bývá, součástí startovného bývá jednotná dýmka. U „brňáků“ to tradičně bývá značka BPK, letos byla dýmka opravdu hezká. Bohužel je nepříjemné to, že z nových dýmek se nekouří moc dobře, ale zase jsou podmínky stejné pro všechny. Další aspekt „lepších“ soutěží bývá přítomnost stevardů u každého ze stolů.

Kouřil se tabák Alsbo, bohužel v kombinaci s novou dýmkou trochu močkoval, ale zhruba v polovině „povolil“ a začal chutnat. Atmosféra na soutěži byla výborná, náš team seděl u stolu se soutěžícími z virtuálního Dýmka.net. Nebyl kladen zvláštní důraz na zachovávání klidu podle pravidel CIPC, takže zábava byla bez problémů.

Co se týče vlastního průběhu soutěže – první z našich odpadl Zbyněk, a naopak nejlepší byl Aleš. První dvě příčky obsadili kolegové z Dýmka.net – což je překvapivé, protože podle  zkušeností s brněnskými „paliči“ bychom šanci na vítězství nedávali nikomu mimo domácích. Vítězný čas přes dvě hodiny byl velmi slušný.

Po soutěži jsme si dali zvěřinový gulášek, užili si vyhlášení cen a těšili se na galavečer. Mezitím se rozloučila polovina našeho týmu, která nezůstávala přes noc a zamířila k domovu. Galavečer byl ve znamení ochutnávky svatomartinských vín a husy. Vína byla skvělá, husy bylo malinko méně, než bychom dokázali sníst, ale zase byla doplněna sýry, takže výživná hodnota byla vyrovnána. Večer ještě pokračoval hudbou a tancem, to si užíval hlavně Lojzík a pak už se šlo spát. Na cestu jsme ještě dostali od prezidenta PC Brno další dva litříky vína, a tak se nakonec ještě před spaním na chvíli posedělo v penzionu. Ráno už pak následovala velmi dobrá snídaně a pak odjezd k domovu. Možnost prohlídky zámku jsme už nevyužili.

Akce byla opravdu velmi povedená, na úrovni, dobře zorganizovaná a v hezkém prostředí. Škarohlíd by samozřejmě nějaké vady na kráse našel, ale kdo by je hledal. Už jsme dost zkušení na to, abychom věděli jakou práci dá takovou akci zorganizovat a jsme v kritikách zdrženliví.

Shrnutí – byl to velmi dobrý závěr sezóny, děkujeme za pozvání a příště rádi přijedeme zase.


Několik "mobilních" fotografií:

 


Stevardka od stolu našich chlapců stíhala kromě dohlížení nad soutěžícími i fotografovat, a ne špatně. Její fotogalerii ze Slavkova si můžete prohlédnout ZDE.

 

Text: nástěnkář na základě fojtových podkladů

Foto: světluška a jeho mobil