Beskydské kouření

aneb kouření u vod Žermanické přehrady ...

Po delší době vyrazil "A team" Valašského fajfklubu  poměřit síly s kuřáky z jiných krajů. Vyjeli jsme tentokrát severním směrem, abychom v Lučině nedaleko  Frýdku-Místku navštívili akci nazvanou Beskydské kouření, pořádanou Pipe Clubem Ostrava.  Soutěž se konala v  pěkném prostředí restaurace v kempu blízko vodní nádrže. Moc rekreantů zde již, pravda, nebylo, pod zářijovým sluníčkem už by se stejně moc neopálili a voda už byl také dost studená, to nám ovšem vadilo pramálo. 

Soutěž zahájil starosta obce, a po povinných úlitbách sponzorům začalo líté klání. V prvních pěti minutách vyhaslo pouze jednomu soutěžícímu, další následoval až po půl hodině. Potom ovšem  závodníci odpadali v takřka pravidelných pětiminutových intervalech. Přes hodinu se prodýmalo pouze šest kouřících (tři z nich ovšem byli z pořádajícího PC Ostrava - je vidět kvalitní příprava na domácí akci :-)). Jedním z těchto šesti byl ale i náš Honza Vacek.  Dvanáct minut po uplynutí hodiny ovšem byli v soutěži již jen dva závodnici. Za stolem se tyčila důstojná postava českého dýmkařství, Přemysl Omrt  a  téměř naproti němu stále statečně bafající Honza Vacek. Po další minutě již bylo jasno, Valašský fajfklub získal první vítězství!   Pro zajímavost - jako hlavní cenu si vítěz odnesl dýmku vytvořenou právě poraženým panem Omrtem.

Během zbývajícího času jsme provedli krátký průzkum okolí bojiště, pozvali účastníky na 6.listopad k nám do Valašského Meziříčí na 2.ročník Mistrovství Valašska-soutěže "O starostovu fajfku" a po dobré večeři podávané hostiteli vyrazili k domovu.

Cestou jsme ještě vyslechli přednášku o politické situaci v českých a moravských dýmkařských klubech od prezidenta Hanáckého dýmkařského klubu pana Cetkovského, kterého jsme vezli do V.M. na vlak do jeho domovské Olomouce.   ... 

A několik fotografií ...

 

Slavnostní úvod s prezidentem a starostou

Pekelné soustředění ... no ... bylo to marné

Vlevo náš budoucí šampion, vpravo váš nástěnkář

V době kdy už mohl být nejhůře druhý

Přemysl Omrt v poslední minutě svého úsilí

Honza na hrad !!!

Radim Přikryl ... coby komparzista

A ve stejné roli náš fojt Marek Netolička

Z těchto oken se kouřilo ...

Vtipný detail usnadňující orientaci přespolním

Okolí bylo opravdu půvabné :-)