18. Bratrušov Cup - třígramový večer Dýmal klubu Nový Malín

Podruhé v Bratrušově, a znova skvěle

27. prosince 2018


Po léta se nám datum konání soutěže u Dýmalů zdálo poněkud podivné. O Vánocích chce být přece každý doma s rodinou, a cpát se pod stromečkem cukrovím a zbytky bramborového salátu.

Ovšem - jak dospíváme, priority se mění, a zjišťujeme, že odfrknout si od výše zmíněných aktivit je nejenom příjemné, ale i navýsost žádoucí. A s kým jiným relaxovat, než s kamarády, se kterými sdílíme společné zájmy.

Takže jsme 27. prosince ve 13 hodin naskákali do Kevinova vozidla korejské značky a vyrazili směrem k Jeseníkům. Sestava byla trojčlenná, ostatní členové klubu ještě nepřišli na to, jak je užitečné na chvíli se vzdálit od rodinného krbu. Ve voze tedy byli Kevin, nástěnkář a náš mladý šampion Honza.

Cesta byla pohodová, kromě kratší kolony na dálnici za Olomoucí nás nic dramatického nepotkalo. Bratrušov jsme našli bez problémů, a Honza dokonce poznal i budovu, ve které se akce konala loni.

V lokále nás uvítali domácí „Dýmalové“ Lojza a Radek, s předstihem byl na místě Michal Hubacz a postupně se přidávali další. Přijeli chlapci z Rudy –bodejť by ne, mají to nejblíž- , přijela výprava olomouckých, včetně Honzy Cetkovského. Objevili se Pavel Hartl s manželkou a Jiří Jurčík, náš známý z prvních ročníků naší Starostovy fajfky – všichni z PC Silesia. A něžnou část lidstva zastupovala ještě Olinka Boucká, v barvách domácího klubu.

 

Podle pozvánky, na které stálo, že „se soutěží o hodnotné ceny, pokud nějaké přinesete“, jsme přidali svůj příspěvek na stůl s odměnami pro soutěžící, a realizovali jsme se společensky. Dali jsme si Holbu, předstartovní dýmečku, zobli cukroví od pořadatelů, prostě ideááál.

Ve čtyři hodiny pořadatelé zahájili oficiální program. Kouřil se speciální tabák, směs ze dvou směsí od firmy Peterson. Loni si soutěžící mohli svůj soutěžní tabák vybrat, letos to organizátoři vyřešili za nás. A překvapivě směs z tabáků Special reserve a Summer time vůbec nebyla špatná. Pořadatelé nás vybízeli, ať si představujeme, že surfujeme někde v tropických mořích … některým vlna pravda dlouho nevydržela, ale jako představa dobré. Padaly vtípky na téma „teď kouřím ananas“, „zrovna mi do zubů vlezl kus manga“, „bacha, žralok“ apod.

 

Ale to předbíhám, před soutěží ještě proběhl kulturní program – všichni víme, že chlapci z Rudy a Malína jsou muzikální, a tak jsme si společně „zabékali“. Na soutěžních papírech jsme pro jistotu měli vytištěné texty, a sborově jsme si zapěli čtyři koledy, za doprovodu basy, kytary a banja.

No a pak už se soutěžilo. Zapálili všichni, a dlouho nikdo neodpadl, až po půl hodině Jarda Ullman z Olomouce. Využil pravidlo o vrácení do soutěže, dal si panáka Tullamore Dew, nechal si odečíst deset minut a soutěžil dál. Ale přesto obsadil poslední příčku. Obecně se dá říci, že pravidlo o návratu do soutěže je zábavné, ale objektivně moc nepomáhá, všichni, kteří ho využili, stejně skončili v druhé polovině výsledkové listiny.

Nejlepší žena, naše dávná známá Olga Boucká, se umístila na hezké sedmé příčce, a dostala krásnou cenu – dýmku od Design Berlin, které se gentlemansky vzdal celkový vítěz Michal Hubacz, který má dýmek plnou trafiku. O druhou a třetí příčku se poprali náš Honza s pořadatelem Lojzou, dopadlo to ve prospěch domácích. No a zbytek můžete vyčíst z výsledkové listiny.

Po soutěži jsme se podělili o ceny, které jsme si přinesli, takže třeba láhev koňaku od našeho Honzy „Kevina“ přešla do vlastnictví našeho druhého Honzy a jela s námi zase zpátky do Valmezu. Od pořadatelů jsme dostali ještě luxusní kalendáře, ty jsou u Dýmal klubu tradiční.

Skvělé sváteční posezení jsme ještě završili pečeným kolenem a těšili se na další pokračování hudební produkce. Ale tu už jsme si příliš neužili, protože čas se chýlil k večeru a my měli před sebou dlouhou cestu domů. Popřáli jsme si se všemi hodně štěstí do roku 2019 a vyrazili do tmy. A za dvě hodiny nás Kevin vysazoval před našimi domy.

Tak ať je ten příští dýmkařský rok stejně úspěšný a zábavný, jako byl ten letošní – protože ten se povedl.

Dlouhý kouř!

                                                                                  Nástěnkář

Výsledky jsou ZDE a pro připomenutí hezká pozvánka 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl