21. Bratrušov Cup - třígramový večer Dýmal klubu Nový Malín

 Sváteční pohoda a dýmky z perníku

27. prosince 2021


    Loni to kvůli covidu stálo za fajku starého tabáku, soutěž u "Dýmalů" se konala jen v úzkém kruhu, za dodržení přísných protiepidemických a hygienických pravidel. Letos se věci začaly vracet do normálu.  Srovnávat můžeme s posledním ročníkem, kterého jsme se zúčastnili, tedy 2019. I když, proč srovnávat. Soutěž byla skvělá, od jiných ročníků se lišila jen v detailech, tak snad jen pár postřehů pod několika fotografiemi.  Technické detaily - na obrázku nahoře vidíte soutěžní tabáky, ze kterých si mohli soutěžící vybrat - ve výsledkové listině jsou označeny KK nebo R, podle výrobce. Výsledky byly obdobné s oběma druhy. Dýmky jsme použili vlastní, k zapálení posloužil Malínský podpalovák - kolíček na prádlo se škrtátkem a dvěma zápalkami.

Účast nebyla nijak masová, ale zase jsme třeba po dlouhé době viděli kamarády z Olomouce.

Za zmínku stojí juniorský stůl - pořadatelé nic nenechávají náhodě a připravují si mladou generaci, která to po nich jednou převezme.

Hlavní pachatelé, Alois a Radek. Na úvod nás motivovali budovatelskou básní, na závěr skotskými bubeníky. 
Vlevo Milan z PC5 Ruda, pozdější vítěz. Vyhrál systémem start-cíl, bez panákování-zapalování, které umožňují specifická pravidla této soutěže. Letošní ročník nebyl vyhroceně bratrovražedný souboj Dýmal vs. PC5, ale už na několikáté soutěži pozorujeme velké špičkování mezi Martinem a Michalem.  

 

Tato krásná dáma se sametovým hlasem nás provázela celým odpolednem, až do večera. Na rozdíl od předchozích ročníků letos nebyla živá hudební produkce. Jediný přítomný hudebník byl Alois - nezúčastnili se Franta se svým banjem, Donald s kytarou ani Olda s basou ... a v jednom se koncert dělá špatně. Navíc, když Lojza obětavě pomáhal s panáky těm, kteří volali "oheň", a přitom nemohli pít. Dokumentární snímek z minulého ročníku.


 

Martin s elektronickou tužkou vyzrazuje před soutěží svá tajemství. Údajně už jej nebaví být bez konkurence, tak si vychovává soupeře. Něco do sebe to mělo, to zas jo. Jeden aspoň ví, proč zase nevyhrál :-) Michal, který Martinovi na soutěžích poslední dobou silně šlape na paty, se při přednášce jen usmíval.  Seděl u našeho stolu - a tam, jak víme, byl i vítěz.


Závěrem zase zbývá jen pochvala. Kluci super, bylo mi mezi vámi dobře.


Hodně štěstí do Nového roku a dlouhý kouř všem!

                                                                                  Nástěnkář

Výsledky jsou ZDE 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl