22. Třígramový večer DK Nový Malín

Bratrušov 

27. prosince 2022



Rok 2022 pomalu odchází, můžeme tedy trochu rekapitulovat. Po nepochopitelném covidovém roce 2020, kdy se nedělo téměř nic, a po roce 2021, ve kterém se nálada trošku zlepšovala, se už rok 2022 téměř přiblížil k normálu. Pokud tedy normál hodnotíme počtem akcí, kterých jsme se zúčastnili. A Třígramový večer v Bratrušově byl desátou soutěží, a když počítáme i naši Starostovu fajfku, tak jedenáctou. K tomu pravidelné i mimořádné klubové schůzky, myslím, že můžeme být celkem spokojeni.  

Soutěž, kterou pořádají kamarádi z klubu v Novém Malíně, je specifická dvěma věcmi. V prvé řadě mimořádným termínem konání. Všichni sedí u televize, přejezení bramborovým salátem a vánočním cukrovím, ale Novomalínští řekli ne, takhle to nejde. A tak se jejich soutěžní večer koná každoročně 27. prosince. Což je pro někoho -třeba pro mě- super, je to výborné rozptýlení od poněkud stereotypního vánočního programu. Ovšem chápu, že pro někoho je to naopak překážkou. A tak je tato soutěž vcelku komorní, i když dvacítka účastníků už také není úplně málo. Ke druhému specifiku se dostanu níže. 

V každém případě i naše účast byla letos bohatší, než jindy. Kromě nástěnkáře, který si tuto soutěž nenechává ujít i za cenu toho, že do Jeseníků někdy jede i sám, se letos přidal Aleš a náš nový aktivní čekatel Petr. Aleš se dobrovolně ujal volantu, takže tím měla naše trojice vyřešenu i dopravu. 

Soutěž se v rámci protikuřáckých restrikcí koná na utajeném místě, zhruba dvě hodiny cesty od nás. S Alešem za volantem a nástěnkářem na místě navigátora cesta uběhla jako nic, a okolo 15. hodiny jsme parkovali na místě.  

Účast byla letos hojná, PC 5 Ruda, HDK Olomouc, PC Silesia, PC Ostrava, domácí DK Nový Malín, náš Valašský Fajfklub a jeden reprezentant DýmkaNet.  

Protože se soutěží o ceny, které si sami přivezeme, předali jsme pod stromeček naše dárky. Pak jsme si mohli vybrat soutěžní tabák, což byla příjemná povinnost. Po oficiálních úkonech jsme si sedli, povídali si, dali si první pivo a byla pravá sváteční pohoda. Až taková, že pořadatelé zapomněli, že už by měli odstartovat soutěž. Naštěstí jsme jim to připomněli, a krátce po 16 hodině oficiálním úvodem zahájili Alois s Radkem hlavní odpolední program. 

Po přivítání a vysvětlení pravidel jsme obdrželi soutěžní propriety. A tady se projevil umělecký duch Aloise a obor, ve kterém se profesně pohybuje. Místo papíru na stoly jsme nafasovali zadní díl houslí a místo dusátka smyčec, většinou i se zbytkem žíní. Skvělé :-)  

Zapálili všichni, a do 20. minuty všechno vypadalo v pohodě. To vypadl Petr z Olomouce. A teď je třeba zmínit se o druhém specifiku této soutěže. O takzvaném Malínském podpalováku. Pokud máte chuť, sílu, případně náhradníka, můžete po vyhasnutí dýmky pokračovat v soutěži. Když si dáte panáka a necháte si odečíst deset minut času. U nás to využili Aleš i Petr. No a protože, jak už víte, Aleš řídil, své panáky věnoval Petrovi. Tímto lehkým dopingem mu pomohl k historicky nejlepšímu umístění (byla to jeho druhá soutěž:-) ). Takže týmová spolupráce, taktika, i to srdíčko do toho dali … však to znáte.  

A tak se kouřilo, zhasínalo, připalovalo, až skončil nástěnkář … v čase 1 hod. 21 min., což odpovídalo průběžné čtvrté pozici. Ovšem ve hře byl v té době stále ještě Petr, jenže se dvěma přípáleními, takže nesměl přejet nástěnkáře o víc, než 20 minut. Což se nestalo, takže nástěnkář bral bronz. A teď se rozhodovalo, kdo bude vítěz. Hlavní rivalové domácích, PC5 Ruda, opustili peloton devátým místem v šedesáté čtvrté minutě, zatímco domácí měli stále ve hře Aloise. A proti němu u stolu seděl Michal, startující nepravidelně za DýmkaNet a PC Nitra. A protože síly byly vyrovnané, dohodli se tito dva gentlemani na děleném prvním a druhém místě.  

Pak následovala kombinace dalších příjemných věcí. Vepřové kolínko k večeři, vyhlášení cen a hudební vystoupení.  

Všechny tři položky měly vysoký standart :-).

A protože jsme přijeli poměrně zdaleka, dali jsme koncertu asi hodinu a kolem osmé večerní jsme se rozloučili a vyrazili k domovu. Petr se teleportoval, my s Alešem jsme byli vzhůru. Naštěstí tedy hlavně Aleš, neboť řídil.  

Skvělá akce, báječní lidé, fajn prostředí … důvod těšit se na příští vánoční svátky.  

Nástěnkář


Aleš se drží volantu, nástěnkář navigace v mobilu. Další navigace uprostřed pro jistotu :-)


Výroční - soutěžní tabáky na výběr. Nástěnkář si vybral zlatý, kolegové modrý. Nebo opačně? Na výsledkové listině to letos není :-) . Na modrém tabáku jsou souřadnice, odkazují na sídlo výrobce v Hamburku


Propriety ze světa hudby. Všemi podepsaný kus houslí posloužil na závěr jako diplom pro vítěze. 


I v podpalubí jsou ceny, třeba nádherný koš na trávu nebo hromada luxusních kalendářů.


Radek připravuje Malínský podpalovák


I ten měl geografický odkaz - Jura, neboli ostrov Jura ve Skotsku, nikoli zkapalnění dinosauři


 
Připravte se ....

Poletíme !!!

Plný lokál 1


 

Plný lokál 2 - úplně napravo Olinka Boucká a Jiří Jurčík, účastníci naší první Starostovy fajfky



Aleš se pekelně soustředí
 
Petr neméně, i s Alešovou podporou to dotáhl vysoko


Nástěnkář šmrdlá smyčcem

Standa a Michal přijímají taktické pokyny z depa. Staňa to trochu prokoučoval, protože byl autem, nepřipálil si znova po zhasnutí - zapomněl na možnost dát svého panáka náhradníkovi. Zato Michal se dělil o první příčku


A dvě parádičky na závěr. Obojí velmi příjemné.  


A ještě nesmí chybět výsledky.

 

 

 
     

    text  (C) Radim Přikryl Foto (C) Radim Přikryl a (C) Petr Steinbauer