Bratrušov Cup 2023

Dvacátý třetí ročník soutěže Dýmal klubu Nový Malín  

27. prosince 2023


Tečka za dýmkařskou sezónou. A se vší parádou. Soutěž „Dýmalů“ z Nového Malína, pravidelně se konající v nedalekém Bratrušově. Vždy 27. prosince.Každoroční únik od vánoční reality, odpočinek od odpočinku.

Letos po dlouhé době podlehl malínskému vábení Kevin, nenechal si soutěž ujít i s bolavými zády. Další účastník naší ekipy byl Aleš a přidali se dva naši mladí kolegové, Winkel a čekatel Jakub. A v podvečer před odjezdem se ozval Honza, jestli s ním počítáme. A tak se najednou účast překlopila z jednoho pěti lidmi přeplněného auta na dva vozy v sestavě 3+3.

Na rozdíl od sněhové katastrofy okolo Mikulášského kouření PC Silesia byly teď podmínky úplně luxusní. Teplota nad nulou, sucho, dokonce i sluníčko na nás na dálnici vykouklo.

Stejně jako cestou do Šumperka před měsícem jsme si udělali zastávku v Lošticích, protože nám již došly zásoby tehdy nakoupených tvarůžků. Aleš si znova tvarůžkovou zmrzlinu nedal se slovy, že jen idiot opakuje stejnou chybu s očekáváním jiného výsledku.

V Bratrušově nás čekal plný sál. Celkem se zúčastnilo 27 dýmkařů, přitom pamatuji časy, kdy jsme seděli kolem jednoho stolu. Po dlouhé době jsme se potkali s kamarády z PC Olomouc – při troše štěstí se příští rok potkáme na nějaké jejich akci. Stejně tak reparát Mikuláše přislíbil Jirka z PC Silesia. Nechyběli téměř domácí borci z PC5 Ruda, přijel Standa z ostravského klubu, objevili se i Michal Hubacz a Martin Pedain.

Tím se dostáváme k vlastní soutěži. Posledně jmenovaný totiž skončil jako první. Ne jako vítěz, jak je u něj obvyklé, ale jako první, který ukončil působení v soutěži. . Martinovi se tak dostalo cti nakreslit diplom pro nejlepší ženu v soutěži, protože měl nejvíc času. My ostatní jsme se snažili výroční tabák Kohlhase and Kopp vychutnávat co nejdéle

Vcelku se nám dařilo. Nešťastný byl ze svého 22. místa jen Winkel. K tomu ho trápilo, že na něj nevyšel kalendář, pak si s ním nechtěl Kevin vyměnit bílé víno za červené, a nakonec pořadatelé nedokázali přečíst jeho jméno … prostě když se daří, tak se daří. Může být rád, že ho cestou zpátky nezapomněli někde na benzínce ...

My ostatní jsme si večer užili, dali jsme si výbornou večeři, poslechli si minikoncert, a kolem deváté večerní vyrazili k domovům.

Kamarádi, přátelé, hodně štěstí a chladný kouř v roce 2024 a ať se potkáme na co největším počtu povedených akcí, třeba takových, jako byla tato.


Nástěnkář

  ZDE výsledky a TADY pozvánka


Tuhle dobrotu jsme letos nacpávali. Ano, sezóna latakií už letos skončila, závěr roku je ve znamení voňavek.


Tak tuhle vychytávku ještě nikdo nepředvedl.


Letos viděl uhlík skoro každý :-)


Soutěž při svíčkách. Trochu nepraktické bylo, že někteří při svíčkách i večeřeli, protože čas soutěže a večeře se volně prolínal. Ale nakonec se do pusy trefil každý :-)

Návratová láhev. Na této soutěži se dá po vyhasnutí vrátit zpět, s panákem a penalizací deset minut. Náš Honza to nevzdal, a vyplatilo se mu to, i s penalizací skončil pátý.

Vlevo nešťastný Winkel, napravo mnohem úspěšnější čekatel Jakub. Na své soutěžní premiéře to dotáhl do první desítky.


Hlavní Dýmalové, Radek a Alois, a nádherné kalendáře. Mezi cenami byla i španělka. Tedy kytara. A košík s Františkovou knihou.
Ceny byly skvělé, už proto, že každý dostal něco co jsme sami přinesli. A k tomu luxusní kalendáře. Winkele, je nám tě moc líto.

 

A jako obvykle, hudební závěr


 

 

 

text (C) Radim Přikryl , fotografie (C) Radim Přikryl