Oslava technikových čtyřicátin

Vítej do klubu mužů ve středním věku

10.září 2010


     Došlo na dalšího z nás. Náš přítel a dlouholetý člen Fajfklubu Dalibor, funkcí technik, vstoupil mezi dospělé a zralé jedince v nejlepších letech. Nejdřív dělal jakoby nic, pozval nás k sobě na kopec pod záminkou "že se celý rok nic neděje, tož přijeďte ke mně", a myslel si, že na nic nepřijdeme. Opak byl pravdou. Mocný nástroj jménem Internet nám pomohl odhalit technikovo datum narození, a měli jsme jasno. Takže jsme diskrétně -aby nevěděl, že víme- zorganizovali zakoupení společného dárku a domluvili výpravu na technikovo panství. 
      Akce u technika se obvykle konávají v jeho altánu - letos ovšem příroda měla na naši akci jiný názor. Takže se muselo najít vytápěné a vodovzdorné místo. Přes technikovo vyhrožování se akce nekonala na autobusové zastávce, ale v sympatické chatě s krbem.
    Akcička probíhala podle zaběhnutého scénáře, Dalibor dostal od klubu darem pěknou námořnickou Jirsovku a od každého ze zúčastněných malý osobní dárek.
 

V sáčku je pěkná "Jirsovka" ode všech
 

Technik a záznamník Kuba
 

Technik a Zbyněk
 

Technik a Jirka
 

      Oslavy se mimo členů klubu zúčastnil Jirka, dnes už pravidelný návštěvník dýchánků a mladá naděje klubu :-). A náš matador Zdeněk si velmi padl do oka s oslavencovým otcem, a tak jsme ho na tento večer jmenovali mimořádným členem klubu s právem účastnit se klubové akce :-). Na stole pak přistál pekáč s tradiční uzenou šunkovou kýtou, ještě tradičnější tzatziky od paní technikové a hromada dalších dobrot.
 

Technik a praporečník Lojza

Tímto prohlašuji oslavu za zahájenou

    No a tak jsme seděli a bafali a klábosili a popíjeli, někteří z nás byli nakonec spíš přejezení než opilí, šunka byla fakt excelentní. A s Bernardem navrch ... i když i výběr whisek byl u technika na úrovni.
      Škoda jen, že se z klubu nezúčastnilo více lidí. Máme trošku pocit, že klub malinko stagnuje, neodvážil bych se říci že upadá. Doby, kdy jsme se u technika scházeli v takovém počtu, že nám altán nestačil (a to nic neslavil!) jsou zřejmě nenávratně pryč.
      V noci jsme pak naskákali do jednoho (!) taxíku a sešoupli z kopce dolů - a bylo po všem.
 

 

Very serious gentlemen :-)

Díky Daliborovi za pohostinství, a ještě jednou mu přejeme mnoho a mnoho dalších let v plné svěžesti a zdraví a mnoho zdárně uplutých námořních mil. A i když nás byla jen hrstka, byl to příjemně strávený večer.

                                                                                           Nástěnkář

 

 

  text a foto (C) Radim Přikryl