VII. Holomócké dótník

Soutěž v pomalém kouření doutníku - Olomouc, září 2007


Reportáž z pera našeho praporečníka, který na této soutěži utrpěl veliký úspěch !

     Tak jako každý rok, i letos na podzim se konal další  (nyní již sedmý) ročník soutěže v pomalém kouření „Holomócký dótnik“. Přestože jsme členy fajfklubu, doutníky se u nás těší (narozdíl od cigaret) velké oblibě a tak jsme neváhali zúčastnit se této soutěže.

      Registrace začínala v čase obvyklém pro tento typ soutěží, a to ve 13:00. Díky tomu nebyl problém si v sobotu ráno v klidu pospat, dojet do Olomouce a ještě si někam zaběhnout na dobrý obídek. Po obědě jsme se volným krokem přesunuli do restaurace ve sportovním areálu, kde se kouření (podobně jako letošní Klání zemí Koruny české) odehrávalo. Ti, kteří neměli možnost najíst se dříve si mohli dát řízek s bramborovou kaší, zbytek popíjel čaj a kávu která byla zahrnuta do startovného. Všechno probíhalo hladce, a tak už krátce po půl druhé soutěžící zasedli ke stolům s připravenými popelníky.

      Kouřilo se podle pravidel CIPC – tři minuty na přípravu doutníku, jedna minuta na zapálení a deset minut bez vody. Naštěstí tentokrát v hale sousedící s naší restaurací neprobíhal žádný zápas, a tak nás od kouření nic nevyrušovalo. Kouřila se novinka, kterou se snaží k nám na trh dostat firma Stanislaw – doutník Elizabeth, typ corona. Na rozdíl od robust či torpéd kouřených v předešlých ročnících má typ corona o něco menší průměr a tak nehrozilo, že by se soutěž protáhla do nočních hodin. Průběh celého utkání byl již vcelku klasický – z dvaceti osmi účastníků hned po odstartování odpadli první dva, kterým se nepovedlo doutník zapálit. Další na sebe nenechali dlouho čekat a tak měla soutěž ten správný spád. Krize začala krátce po jedné hodině, kdy během téměř jedné minuty uhasl doutník hned pěti kuřákům. Pavel, navzdory silnému nachlazení krizi přetrpěl, a s časem 1:15:15 skončil na hezkém čtvrtém místě. Třetí místo získala paní Hartlová z Bruntálu. Její prohlášení „Jsem dvojnásobná mistryně republiky, ale nikdy jsem nebyla třetí mezi chlapy,“ mluví za vše. O vítězi se rozhodnulo přesně 90 minut od startu. Můj doutník dohořel a Jirka Rudolf, kterém zbývalo ještě téměř pět centimetrů, kouřil dál...

      Co říct závěrem? Holomócký dótnik byl jako obvykle vynikající. Je fajn, když člověk alespoň občas naruší lehký dýmkařský stereotyp podobnou soutěží. Takže děkujeme HDK Olomouc a Ing. Cetkovskému za organizaci této skvělé soutěže a těšíme se na další ročník!

 

                                                                                     Alois Chumchal, v.r.
 

Otec a syn Balcarovi posilňující se před soutěží

IT centrum. Ještě několik minut před startem se programátor snažit nalézt spravnou bulharskou konstantu, aby časomíra fungovala tak, jak má

I letos se na nás přišla podívat paní reportérka z TV PRIMA, tentokrát ovšem jen na skok…

Ing. Jan Cetkovský zahajuje již sedmý ročník soutěže

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet…

 

Doutník Elizabeth mnoho pochval nesklidil – hořel nestejnoměrně a soutěžící vypadávali jeden za druhým

Pavlík v posledním (po)tažení

Spokojený vítěz Jirka Rudolf při výslechu

Předání růžiček ženám, které s námi soutěž přetrpěly – ať už jako soutěžící, nebo rozhodčí

Další trofej směřující do Valmezu!


   

 

 

 

  fotografie a text (C)  Alois Chumchal