XVII.Holomócké Dótnik  

Další ilegální soutěž

7. října 2017 - Olomouc


 

  Tři Valaši si zajeli do Olomouce vykouřit doutník.

Není to daleko, bývá tam hezky a jsou tam kamarádi - tak proč si do Olomouce nezajet. Ze začátku to vypadalo docela dobrodružně - mail na pozvánce byl škrtnutý a telefonní číslo se hlásilo jako neexistující. Nakonec jsme na pořadatele vyštrachali jiné kontakty a tak jsme byli očekáváni.

Obvykle jsme v Olomouci zažívali slunečné dny, sice nepršelo, ale počasí už nápadně připomínalo podzim. Dokonce i Honza si vzal sandály - jakože jindy chodí bos.

Chladné podzimní počasí by samo o sobě ani příliš nevadilo - potíž byla v místě konání soutěže. Protože se pohybujeme v ilegalitě, soutěž se konala v pronajatém sále, ve kterém se ovšem netopilo. Teplota tam byla taková, že kdyby někdo otevřel lednici, oteplilo by se. Seděli jsme v bundách a hřáli se čajem a lihovinami, donášenými z blízké hospody. Studené pivo si nedal opravdu nikdo. Zaplaťbůh za horkou dršťkovou polévku, kterou nás pořadatelé přivítali. 


 

 

Prezident HDK Jan Cetkovský nás vítá - olomoučtí si potrpí na pokrývky hlavy
 

Většinou členové HDK
 

Soutěž samotná byla poklidná, kouřil se poměrně jemný dominikánský doutník MAB Reserva, nebyl to žádný trhač plic ani ničitel žaludků. S postupujícím časem byla ale i tak  kromě zimy potíž i s ovzduším. Protože jsme byli v pronajatém sále a nebylo žádoucí, abychom byli příliš vidět, kouřilo se za zavřenými dveřmi. Čili atmosféra byla zanedlouho taková, že by v sále mohla trénovat protichemická jednotka.
 

Nástěnkář s Mirkem ze Zlína
 
Náš šampion Honza
 

Michal "eTrafika" Hubacz s naším praporečníkem
 
To není lasergame, to se sluničko snaží protlačit přes kouř z našich doutníků

 
Nástěnkáři to ještě pěkně drží
 
Honza valí do finále
 Nástěnkáři se ulomený sloup popela hezky umístil na papír
 
Honzovi spadl neméně hezky rovnou do klína
 
Další sluneční show Krásná Honzova trofej za stříbrnou příčku
A ještě jedna společná na závěr A za dvaapůl měsíce tady máme Vánoce ... tak proč si od kluků z eTrafiky nekoupit vánoční směs

  

Z našeho týmu zabodoval náš junior Honza, skončil na luxusním druhém místě s časem skoro tři hodiny. My ostatní jsme to měli za sebou o hodinu dřív.

Dali jsme si ještě ve vedlejší hospodě docela povedený guláš, byli jsme hlavně rádi, že byl teplý a počkali si na vyhlášení výsledků. Dostali jsme každý jednu Cohibu na cestu a mohli se loučit.

Kolem půl šesté podvečerní jsme naskákali do auta a za hoďku jsme byli doma.

 

                                                                       Nástěnkář
 

 

 

 

  fotografie a text (C) Radim Přikryl