Grand Prix Slovakia 2021 - Galanta

PC Nitra jede !!!

11. září 2021


Po dlouhé době si nejsem úplně jistý, jestli mám vůbec psát nějaký článek. Na této stránce se totiž obvykle zveřejňují reportáže z „akcí, jichž jsme se zúčastnili“. Vidíte tam to množné číslo… V poslední době už by tam stále častěji mělo být číslo jednotné. Ale co, akce to byla, klubovou vlajku jsem měl, a třeba to bude pro ostatní inspirativní, když uvidí, o co přišli.

V každém případě jsem nakonec nezůstal osamocený, neboť do Galanty dorazila silná sestava z Rudy a Nového Malína. Spravedlivě přijeli z každého klubu dva, a mne vzali mezi sebe pro účast v soutěži týmů. A jsem rád, že jsem jim to nepokazil, protože bych nebyl rád, kdyby litovali, že kvůli nějakému Valachovi nedostali diplom.

Ale popořádku. PC Nitra je pověstný tím, jak má své akce vymazlené. Pokaždé někde jinde, s doprovodným programem, perfektně zajištěné. Tady to nebylo jinak. Pořadatelům se podařilo zařídit naprosto exkluzivní místo pro konání soutěže – společenský prostor v čerstvě zrekonstruované věži zámku rodu Esterházy, významného uherského rodu, který už je po rozpadu c. a k. monarchie rozeset po několika zemích. Úžasné prostory v horním patře věže, v přízemí krásná kavárna a ve sklepení vinárna … prostě skvělé zázemí.

Nenechali jsme si ujít prohlídku zámku i zámeckého parku, zevnitř i zvenku, s výkladem ve třech jazycích. Pak jsme si dali oběd a začali se věnovat více „tabákovým“ záležitostem. Dr. Stanislav nám odprezentoval nové doutníky, které vyrábí v Dominikánské republice speciálně pro dýmkaře, s přihlédnutím k jejich chuťovým preferencím, dostali jsme vzorky, ochutnáme, uvidíme.

A potom už začala soutěž. Filigránské sáčíčky s tabákem Savinelli Black Cavendish, dusátka s gravírovaným názvem soutěže, krabičky zápalek s logem, odznaky, keramické placky … k tomu čím dál víc propracovaný software i hardware, neumím si ani představit, kolik je za tím vším práce. A to nepočítám kvanta přemístěného materiálu, počítačů, tiskáren, cen a co já vím čeho všeho ještě. A k tomu ještě prodávali univerzální soutěžní dýmky Savinelli - koupíte jednou za EUR 30 a máte vystaráno na všechny soutěže PC Nitra, i na soutěže v Rakousku, Itálii a Švýcarsku (typicky do Švýcarska jezdíme na soutěž minimálně dvakrát ročně a do Itálie aspoň jednou :-) ). Jen jsem si říkal - co kdybych dýmku náhodou zapomněl? Musel bych si koupit další, a už bych měl neplánovaná dvojčata :-(.

Na místě byli tradičně účastníci ze Slovenska, Česka, Rakouska a Maďarska. Stejně tradičně vylepšovali mezinárodní punc soutěže Američan Greg a jeho už legendární pes Alex z Ruska. I když Alex už bývá přítomen jen virtuálně, jeho čas je stále důležitou veličinou.

Soutěž byla odstartována v cca 14 hodin zazvoněním klubového zvonu. Tabák byl mírně vlhčí, podle pořadatelů byl původně vlhký víc, než mírně, a potřeboval trochu přesušit. To se povedlo, takže byl dobře použitelný. Přestože dýmku kouřím přes třicet let, hodnocení tabáku ode mne nečekejte, rozlišuji pouze kategorie chutná - nechutná. Průběh vyčtete, jak jinak, z výsledkových listin níže. U našeho stolu bylo překvapivé časné odpadnutí jinak špičkového paliče Lojzy z New Malina. My, průměrní, kouříme od začátku jako sádroví ježci, abychom se neztrapnili časem patnáct minut … zato sebevědomí šampioni jedou od začátku na hraně, a semtam se jim to nevyplatí. Zase mají šanci na daleko lepší výsledky, než my. Ale stát se to dvakrát, třikrát – a šup, vítej mezi průměrnými, Aloisi :-).
Při propočítání výsledku týmu jsme nedopadli vůbec špatně, byli jsme „na bedně“ s třetí příčkou. A za námi zůstaly tři ze čtyř týmů, které vytvořili domácí :-). Mezi jednotlivci zazářil František se ziskem šestého místa. První místa si tradičně rozdělili Michal a Martin, Michal v barvách pořadatelů – byl nejlepší z jedenadvaceti (!) domácích.

Mezi koncem mé účasti a vítězným časem byla skoro hodina, která se dala velmi příjemně strávit v lehátku na trávníku před kavárnou, s dýmkou a sklenkou lahodného nápoje, i když v mém případě nealkoholického. Nádherný slunečný sobotní podvečer v nás evokoval představu, jaké to asi bylo být šlechticem a mít pohodu na zámku v popisu práce.

Ani se nám nechtělo jít zpátky do věže na vyhlášení výsledků, ale bylo vhodné se zúčastnit. Takže jsme se málem utleskali k smrti, protože 55 oceněných opravdu není málo. A k tomu ještě kategorie týmů, žen, pod psa - nad psa, bylo toho moc :-).

Protože jsme neměli příliš naspěch, já vůbec ne, ještě chvíli jsme poseděli s pořadateli, a pak ještě další chvíli pobyli venku v kavárně. Venku bylo opravdu tak krásně, že se nám nechtělo odjet. Ale každá legrace jednou končí, takže i my jsme nakonec rozpustili večírek. Chlapci z Rudy a Malína naskočili do vozu a zmizeli směrem na sever.

Já jsem, coby osamělý jezdec, vůbec neměl chuť sám absolvovat tříhodinovou štrapác, v šeru a s příjezdem potmě někdy v devět večer, a tak jsem si zařídil nocleh v sousední univerzitní obci Sládkovičovo. Byla to přidaná hodnota výletu, podívat se, kde získali doktoráty naši politici.

V neděli jsem ještě cestou stihl hody v Prostějově, a domů přijel večer … takže to byl úplně skvělý víkend, plný příjemných zážitků a pohody.

Chlapci z PC Nitra, zase nezbývá, než poděkovat a smeknout.

Nástěnkář

 


První pohled z parkoviště na místo konání - zámek rodu Esterházy v Galantě.


Prohlídka zvenku - zrekonstruované jsou věže z obou stran, střed ještě čeká. Ale bude to nádhera, bratranec Hluboké.

S průvodcem jsme si prohlédli i vnitřek


Tady jsme obědvali. Byl to sklep, po slovensky pivnica, v skutočnosti vináreň. Ale nápoje zde nepodávali. Ani k jídlu. A všechny láhve vína byly  prázdné.


Náš team, složený ze tří klubů. Doplňujeme tekutiny před soutěží.


Zde doplňujeme tekutiny po soutěži. Můžete zkusit najít obligátních sedm rozdílů :-) Jeden je třeba ten, že Lojza se po soutěži viditelně méně usmívá.

 
Vakcinace nesmí chybět. V Galantě bylo na výběr ze tří vakcín, na rozdíl od Nových Zámku jsme si je museli aplikovat sami.

PC Nitra se technologickou úrovní řadí někam mezi SpaceX a NASA. Letos se výsledky kontrolovaly automaticky po přistoupení k počítači. Na příští rok plánují distribuci tabáků pomocí robotických psů a implantaci podkožních čipů, které budou fungovat na všech soutěžích pořádaných tímto klubem.

Uhři přijeli zkontrolovat Esterházyho panství.


 
Za vodou je Pezinok.
Tedy za karafou s vodou jsou borci z PC ze jmenovaného města.


Pořadatelé jsou neuvěřitelní hračičkové. Toto je přední strana pytlíčku se soutěžním tabákem.


Tady je revers, i s portrétem a rodovým znakem. To celé na ploše cca 30 x 50 milimetrů.


František vydýchává své luxusní šesté místo.


A tady jsme strávili zbytek odpoledne my ostatní.


Malý navigační oříšek u univerzitní vesnice Sládkovičovo. 350 metrů se rovně prostě bez traktoru jet nedalo. Kliknutím lze zvětšit :-)

Tu Budovatelskou ulici prostě ještě nějak nevybudovali.


Cestou zpátky jsem se ještě stihl zastavit na Hané
a najít si nevěstu :-)

A POZOR !!! Při pečlivém prozkoumání lahvičky s vakcínou jsem zjistil, že ta moje byla vyrobena v roce 2017 !!! Čili v době, kdy o Covidu neměl nikdo tušení. Z toho jasně vyplývá, že v Nitře již věděli víc, než ostatní, a naplno se připravovali na pandemii. Tohle je fakt na pováženou !!! :-)

A ještě nesmí chybět výsledky jednotlivců a týmů

 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl