I. jarní grilování u Jirky a Lojzovy čtyřicátiny  

Pod napnutou plachtou, v bouři, ale odolali jsme !!!

16. června 2017


  Jirka bydlí v bytě. Ale přesto má něco, co mu můžeme všichni závidět - terasu. A protože s kouřením v hospodách a restaulacích je to nalevačku, rádi jsme vzali za svůj jeho nápad uspořádat u něj grilovací akci.

A ukázalo se, že to byl jeden z nejlepších nápadů, co kdy Jirka měl :-)

Termín byl celkem jasný, ideální bylo grilovat v den řádného dýchánku, tedy třetí červnový pátek.

Pak nám do organizace nějak začal vstupovat Lojza. Že si s námi připije a tak ... nějak nám nedocházelo, že asi něco slaví. Ano, to, co ho potkalo, byly čtyřicátiny, zdá se, že konečně dospívá. 

Pánbůh asi grilování a oslavy narozenin nemá rád, takže předpověď počasí nebyla zrovna ideální. Nicméně, kdo je připraven, není ohrožen - Jirka přes svou terasu natáhl nepromokavou plachtu, a byli jsme před přeháňkami v bezpečí. 

Takže jsme rozložili zásoby, pivo z Holendru i z Nošovic, Lojza vytáhl láhve Jamesona, ba i buchta se na stole objevila. A hlavně dva hrnce naloženého masa a mísa salátu od paní domácí.

Všichni přítomní oficiálně poblahopřáli Lojzíkovi k jeho vstupu do opravdové dospělosti, předali jsme mu klubový dárek, připili si na jeho zdraví a pak už jen přáli Jirkovi hodně štěstí při grilování.
 

Protože jsme z náznaků nepochopili, že Lojza hodlá slavit významné životní výročí, sháněli jsme dárek dvě hodiny před akcí. Ale trafika Pod schody nezklamala a Jirsovka se líbila.

Zdeněk nezklamal, pokud ho nenutíme vyjíždět mimo město, účastní se poctivě všech akcí


 

Kevin přijel autem a abstinoval - z jednoznačného důvodu. Následující den jede jako jediný reprezentant klubu hájit naše barvy na MČR a Klání do Brna.
 

Tak kdy už to blikne? Jirka není trpaslík, jen se snaží vejít do záběru.
 

  

Jirka jako maximálně skvělý hostitel.
 

Honza & Honza. Honza mladší vytrvale v sandálech a kraťasech, říká, že je to praktické - nemá v dešti mokré ponožky.

 

Ze začátku jsme byli z počasí docela nervózní, dokonce jsme nakrátko uvažovali, že přijmeme pohostinství Jirkova obýváku. Ale když se poprchání proměňovalo v regulérní bouřku s poryvy větru, začalo nás to bavit. Trochu jsme se přioblékli, dali si dalšího Jamesona na zahřátí a připadali jsme si jako na moři. Plachta se zmítala ve větru a hrozila, že nás i s terasou odtáhne nejmíň k Jadranu. Ale všechny kotvící prvky byly v pořádku, a po nějaké chvíli se vítr utišil, bouřka přešla a my jsme přes roztrhanou oblačnost sledovali i záblesky slunečních paprsků.

Bouře samozřejmě nikterak nevadila roztopenému grilu, kde se mezitím připravovalo asi tak pět kilo masa. Jen naše plachetnice chvílemi připomínala parník :-)

Jirka, skryt pod plachtou,  plní kouzelnou nádobu
 

Terasa chvílemi připomínala parník
 

Kouzelná skříňka vydala své poklady
 

Dobrot plný stůl
 


 

Co k tomu dodávat ... tady jsou slova zbytečná
 

Tihle dva se o nás starali :-)
 

  

 

Seděli jsme, klábosili, bafali, cpali se masem, zapíjeli pivem a whiskou ... prostě skvěle strávené chlapské odpoledne. A když se už vážně začalo stmívat, rozloučili jsme se a vyrazili k domovům.

Lojza zřejmě další kulatiny v dohledné době slavit nebude, nicméně s Jirkou jsme se dohodli, že jsme se na jeho terase a u jeho grilu určitě letos neviděli naposled.

Kdo nepřišel, prohloupil ... a stejně jsme všechno snědli :-)

                                                                               Nástěnkář

                                                                        
 

 

 

 

   fotografie (C) Alois Chulmchal a Radim Přikryl, text (C) Radim Přikryl