Jeden (ne)obyčejný dýchánek

U jirky na terase a s překvapením - "Ten artefakt"

23. července 2020


   Jak jsme se domluvili na výborné grilovačce v předchozím měsíci u Jirky na terase, tak jsme se opět sešli, v čase a skoro termínu řádného dýchánku. Vzhledem k tomu, že Jirka připravil na dýchánek běžný typ stolečku (nikoliv slavnostní tabuli) a gril pokojně odpočíval bokem, dalo se předpokládat, že pobesedujeme při dobrém tabáku a truňku a tato akce nebude stát za mimořádné zaznamenání. Opak byl ale pravdou! Nicméně, pojďme popořádku.

Sešli jsme se v dobrém rozmaru, počasí, tlak, teplota a rosný bod bylo na skvělých hodnotách a když navíc klubový sládek Karel II (myslím, že ho tak mohu nazvat), roztočil pípu svého lahodného moku, dala se pohoda krájet, pytlovat a exportovat.

 

Kevin s Jirkou nadšeně hodnotí čerstvě natočenou várku Karlova moku

Sládkův vercajk poblíž klubového stojánku

Mezi praním plínek a přebalovaním si nemohl nechat ujít účast ani novopečený prvootec a také pokladník byl toho podvečera velmi klidný.

Prvootec navíc obohatil tabuli o příspěvek k provedení pomazání jeho potomka, což v kombinaci s klubovým tabákem připravilo všechny náležitosti k přivítání Metůdka na svět.

Klubový sládek Karel II byl potěšen tím, že my jsme potěšení jeho lahodným horským mokem.

Dá se říci, že Valašská terasová tabule v soft provedení (hard se týká grilovačky) si již vydobyla respekt a uznání.

Karel při svém výkladu. „Ten artefakt“ drží v levé ruce. Z Vašeho pohledu v pravé.

Zdenek nevěřícně a se vší poctou a pietou zkoumá „Ten artefakt“.

Víťovi se již honí hlavou všechny možné dopady nálezu „Toho artefaktu“

Naše společnost do pozdního večera nadšeně diskutuje o všem, co může přinést objevení „Toho artefaktu“.

Zdenek je tak zaskočen, že odchází domů a v ruce si nese nevypitou štamprli kvalitní 12-tileté whisky.

Karlovo lehké letní pivo pro výjímečné příležitosti. On asi tušil, co jeho táta chystá.


Pohodovou atmosféru velmi komorním způsobem téměř zdemoloval Karel I. Jeho vstup a proslov ohromil všechny přítomné a téměř uhasil naše dýmky. To, co nám začal svým téměř profesorským a klidným hlasem sdělovat, může být objevem, který zásadním způsobem demoluje určité zažité historické výklady, týkající se jednoho z největších Ćechů. Ale proto že jako dýmkaři jsme poněkud obezřetní, rohodli jsme se, že Karlův nález podrobíme důslednému zkoumání u největších kapacit v příslušných oborech, které se k jeho nálezu mohou vyjádřit. Proto bych se na tomto místě nechtěl o dalším již více rozepisovat, ale pokud se naše domněnky a vývody potvrdí, vstoupí tento dýchánek do historie našeho klubu. Pochopitelně, že budeme širokou veřejnost a zejména dýmkařskou na prvním místě, neprodleně informovat o tom, co se v souvislosti s Karlovým nálezem zjistilo.

 

Srpnový dýchánek se bude konat u Víti v Zappendorfu a lze očekávat, že nebude jen tak obyčejným dýchánkem. Ba naopak. Vše nasvědčuje tomu, že bude vědeckou disputací o jejímž výsledku budeme pochopitelně na stránkách našeho klubu informovat.
Fojt

 

 

 

    text a foto (C) Marek Netolička