V. grilovačka u Jirky

Poručíme větru, dešti ... no, snad příště, kapitola druhá

18. června 2021


   Loni jsme si stěžovali, jak Jirka vybírá počasí pro svou terasovou grilovačku. Pršelo, bouřilo, trpěli jsme vlhkostí a větry. Letos to bylo jinak. Byli jsme nespokojení, že nám do očí svítí sluníčko, že je horko, obzor je moc nízko a podobně. Čili jednomu nevyhovíš, a deseti už vůbec ne :-) 

Každopádně, buďme šťastní, že Jirku a jeho terasu máme, neboť Covid zařízl skoro všechny dýmkařské akce, a tak okupace Jirkovy terasy může směle aspirovat na nejlepší akci roku.

Grilování bylo perfektně doplněno Karlovým pivem – mimochodem, čím dál lepším. Nikdy jsme se neodvážili mít výhrady vůči moku, který s láskou vyrábí náš kamarád, ale progres je vidět. Roky praxe a ladění chutí se projevily, pivo prostě luxusní. Světlé i tmavé, spodně i svrchně kvašené, více- i méněstupňové, studené a časem i teplé, každý si mohl najít svou kombinaci.

A Jirka se nenechal zahanbit, masa na gril bylo také víc druhů, zahájili jsme špekáčky, jako druhý předkrm bylo naložené kuřecí a hlavní chod vepřová krkovička. Bylo to jako ze slabikáře: „Máma má mísu, my máme maso, ó, my se máme“.

Účast byla významná, pokladník nás hned po příchodu zkasíroval, Jirka vztyčil krásný nový vlajkový stojan, leckdo vytáhl z tašky lahvinku něčeho dobrého, k tomu fajfky, tabáček … odpolední pohoda.

Diskutovaly se plány, co dál, jestli a kdy uděláme Starostovu Fajfku, kam pojedeme na soutěže a podobně. Pro informaci – Starostova Fajfka letos nebyla a nebude, jarní termín byl lockdownový, a kdoví, co bude na podzim. Takže jediná soutěž, u které máme celkem jistotu, že se uskuteční, je za týden Ryba Cup v Nových Zámcích. Fojt slíbil do Nových Zámků obstarat nový prapor, ať se můžeme ve světě pochlubit.

V kalendáři DK je ještě říjen v Českých Budějovicích a to je pro letošek zatím všechno. Uvidíme, třeba se to ještě rozjede.

Jirka nám, kromě mistrovství u grilu, ukázal i své mistrovství v pletení bičů. Nádhera, jednoho by nenapadlo, k čemu může být lockdown užitečný . Vysvětlil nám, z kolika vrstev šňůr či kůže se bič plete, dokonce jsme si dali tipovací soutěž o cenu o tom, kolik materiálu na jeden dlouhý práskací bič padne.

Jinak to byl večírek typu spousta zážitků, málo vzpomínek. Podstatné jsem shrnul a zbytek ať raději zůstane utajený.

 

Hic jak sviňa, Oskar pere do očí, Honza si dokonce vyzul boty.

Plachta letos nebyla horizontálně proti vodě, ale vertikálně kvůli stínu

Nerozlučná dvojice. Jirkův gril ....

... a Karlovo pivo

Světlé Karlovo ... 

... a irský nápoj, dozrávaný v pivních sudech

Tenký a krátký bič
Dlouhý a silný. Ten se plete natřikrát. Když se dvakrát nepovede, jak říkal Kevin.
Lojza trénuje práskání Au ...Jirko a Karle, díky moc !!!

Nástěnkář
 

 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl