VII. grilovačka u Jirky

Klubové setkání pod stanem

9. června 2023


V termínu řádného červnového dýchánku budeme na Klání v Kostelci, a tak jsme si s grilovačkou o týden pospíšili. Těšili jsme se, neboť akce u Jirky na terase je vždycky vrcholem jarní sezóny, to vám potvrdí každý člen našeho klubu.

Nebudu se tady zbytečně rozepisovat, je to akce spíše interní, ale protože tyto stránky fungují jako kronika klubu, je potřeba tuto skvělou párty zaznamenat.

Každoroční problém je počasí. Buď je horko, nebo zima, praží sluníčko nebo prší. Letos nastala mokrá alternativa. Naštěstí jsme se již před několika lety připravili, a pořídili si klubový stan, lépe řečeno altán. A jeho rozměry přesně odpovídají Jirkově terase.

Druhá otázka je nápojový servis – letos nám opět nevyšlo Karlovo pivo, nicméně Bernard 11° byl relativně slušnou náhradou.

Hlavním společníkem nám ale byl hlavně Jirkův kulatý gril a hromada naloženého masa, no a samozřejmě naše kuřácké potřeby.

Fojt nám připravil tréninkovou dávku tabáku, který se bude kouřit za týden na Klání, nicméně všichni jsme si jej vzali pro pozdější trénink domů, přece jen je lepší trénovat za střízliva a bez talíře s vonícím masem před sebou.

Kupodivu jsme řešili i organizační záležitosti. Náš dlouholetý, za celou dobu existence klubu jediný, dokonalý a precizní, pokladník Jožka nám oznámil svou rezignaci na tuto veledůležitou funkci. Rozhodli jsme se, že do lednového Jubilejního shromáždění se bude do funkce zaučovat Honza, který jako jeden z nejmladších členů může vydržet dlouho :-).

A vytvořili jsme novou funkci, a to je pozice „nápojový důstojník“. Tou byl v nepřítomnosti pověřen mladý kolega přezdívaný Winkel. Jeho úkolem bude péče o nápojový servis, trvalý přehled o zásobách nápojů a jejich inventarizace.

Do třetice jsme řešili design nových klubových vest ... a zbytek zůstane tam, kde se to stalo.

Další informace pod fotografiemi.

Nástěnkář

 

   
Altán na terase. Zachránil nás před potupným zmoknutím a hanebným úprkem.


Gril se pod stan nevešel - proměnil se tím v první vodou chlazený gril v dějinách.


   
Hlavní postava odpoledne - grilmeister Jirka. Díky !!!

Bírmeister Kevin ... také důležitá postava


   
A tady nalévá panáky drinkmeister Aleš ... příště už ho zastoupí nápojový důstojník Winkel

Atmosféra byla skvělá ...
   
Netřeba komentáře. Asi tak kilo masa na osobu nám dalo pěkně zabrat. Tady už jsme jen funěli vyčerpáním z hromady jídla :-)

 
 

 

 

 

    text (C) Radim Přikryl foto (C) Radim Přikryl