Přátelské setkání/utkání s PC Ostrava

Kouření s našimi kamarády ze severu


Dlouhý a k tomu ještě dvojitý kouř na ranči v Klokočově

     Naše společenství přátel voňavého kouře jménem Valašský Fajfklub neexistuje zatím příliš dlouho, přinejmenším z pohledu historie :-)  I proto nás hrozně moc těší, že už jsme si za těch několik let vytvořili okruh známých a přátel z jiných klubů. K těm nejlepším patří rozhodně kamarádi z PC Ostrava, kteří jezdí pravidelně za námi na Kolibu při příležitosti konání naší Starostovy Fajfky, a stejně tak my patříme k pravidelným návštěvníkům jejich soutěže na Lučině. A právě tam, na Beskydském kouření, vznikl nápad uspořádat neoficiální setkání, neřku-li přímo utkání mezi našimi dvěma kluby. Přede dvěma týdny v Třebíči nás "Ostravaci" překvapili tím, jak  aktivně se  organizace tohoto setkání ujali. Bylo určeno, že se sejdeme 11.11. na neutrální půdě v obci Klokočov u Vítkova v patnáct hodin SEČ. A tak se i stalo. Valaši přijeli v síle sedmi mužů, po krátkém hledání  se posádky všech tří (!) našich vozidel sešly v útulné westernové hospodě U staré kovárny poblíž hřebčína.  Zanedlouho dorazilo i osm členů PC Ostrava, někteří dokonce doprovázeni svými něžnými protějšky.
     K cestě samotné je třeba podotknout snad pouze to, že Honzovi málem zkazili  náladu meziříčští policisté, kteří mu chtěli dát pokutu za rychlou jízdu. Naštěstí uznali, že rychlost byla v toleranci a nechali nás jet bez ztráty bodu.

Hostitelé, stojící vlevo Standa Farana a prezident PC OStrava pan Sitko.

Část našich, Jirka a Karel


    Oficiální část programu spočívala ve dvou soutěžích v pomalém kouření. Nejdřív na nás pořadatelé vytáhli sympatické doutníčky velikosti asi tak zlomeného brčka od Coca-Coly. Vítěz jej ovšem dokázal kouřit přes čtyřicet minut. Byl to náš praporečník Lojza, který zúročil zkušenosti ze své několikanásobné účasti na Hanáckém dótníku. Soutěž v pomalém kouření dýmky, která následovala, vyhrál zase na oplátku borec z Ostravy, takže bylo vidět, že síly byly vyrovnané a všichni měli poctivě natrénováno.

  

Pavel a obětavý řidič Honza Nástěnkář Radim
Kuba dokuřuje miniaturní kousek doutníčku. Vrchní rozhodčí.

     Mezitím jsme si dali výborný pikantní gulášek, popili pivo, omrkli a zakoupili něco tabákových novinek od pana Sitka ... prostě naprostá pohoda se skvělými lidmi. S postupujícím časem samozřejmě houstl v lokále dým, už byly vcelku marné pokusy něco dokumentovat fotoaparátem, takže přikládám jen pár ilustračních snímků. Nálada se vylepšovala i pod vlivem po stole putujících lahví, zajímavé bylo to, že kluci z Ostravy přivezli slivovici, zatímco my z Valašska tequilu :-)  Ale obojí chutnalo znamenitě. Dokonce tak, že se Pavel vzdal myšlenky na večerní návrat domů, místo kofoly začal pít pivo a spolu s Lojzou si zamluvili nocleh. My ostatní jsme se skvěle bavili asi do jedenácté večerní, kdy jsme nasedli do vozu obětavě abstinujícího metodika a trenéra Honzy, který nás pohodlně a bezpečně dopravil do Valmezu. 
 

Lojza - muž mnoha dovedností.

Jirka obdivuje řezbu na dýmce od pana Hanáka, slečna vedle je taktéž z Valašského Meziříčí, ovšem život ji zavál ke koním do klokočovského hřebčína.

     Akce to byla opravdu výborná, spousta legrace, historek, vtipů, nikdo se nenudil. Myslíme, že by stálo za to vytvořit novou tradici, protože takovéto akce jsou určitě to nejlepší, co může organizovaného dýmkaře potkat.  Myšlenka klubového "derby" v našem zvláštním sportu má něco do sebe. No a setkávání přátel se stejným koníčkem a podobnou životní filozofií prostě nemá chybu.

     Děkujeme za pohostinnost a skvělou zábavu, zase příště na Lučině nebo Klokočově nebo klidně i někde úplně jinde.

                                                                                                                   nástěnkář

BONUS : Kuba ze zadního sedadla pohotově dokumentoval průběh dopravní kontroly meziříčských městských policistů.  Příslušníci se chovali korektně a Honza je slušný řidič, takže se vše obešlo bez pokuty a nedejbože ztráty bodu.

 

 

 

 

 

 

 

  fotografie (C)  Radim Přikryl a (C) Jakub Skalka