VII. Jubilejní shromáždění

21.-22. ledna 2011

Hranické Loučky


      

      Rok se s rokem sešel a pro některé z nás dlouho očekávaný kouřový dýchánek v Hranických Loučkách se stal skutečností.  Jednalo se již o 7. výjezdní zasedání a tak Světluška vymezil svoje zařízení pouze pro naše potřeby.

Tentokrát již od čtvrté hodiny odpolední jsme se začali trousit do příjemně vytopené Víťovy hospůdky. Jako první dorazil Lojza, Kuba a Jirka (čekatel na členství) a pak se dostavili i Jožka, Honza, Garfield, technik, Aleš, Honza (další čekatel na členství),  Dušan (rozhodčí Starostovy Fajfky) a celé shromáždění uzavřel Jirka Pernický.  Zbytek nedorazil z pracovních, rodinných či studijních důvodů – tak rozmanitá jsme společnost.

Jako první jsme si nacpali dýmku nebo zapálili doutník každý podle chuti a k tomu si dali nejčastěji pivo. Pokladník zúčtoval s dlužníky a mohlo začít „zasedání“.  Garfield, jako letošní ředitel soutěže O starostovu fajfku, rozdělil úkoly a domluvila se pravidla soutěže. (Mimochodem zůstala stejná jako loni). Po skončení formalit s organizováním soutěže se přistoupilo k hlasování o přijetí nových členů do našeho klubu gentlemanů. Vše dopadlo dobře a tak jsme o dva členy větší.

Pak už se zábava mohla rozběhnou nekontrolovaně naplno.  Jen Jožka si zahrál na modela a Lojza ho zvěčnil na plakát.  Pro některé byly vrcholem večera výtečné mexické fazole s uzenými žebírky z kuchyně našeho hostitele.  Naprosto dokonalý pokrm, který by ani Polreich tak dobře neuvařil.

Po večeři proběhl malý přijímací rituál, kdy každý z členů tvrdého ňadra dal trochu svého tabáku a nováčci jej vykouřili z neopracovaného přířezu.

Poté zase přišlo na řadu jídlo. Obložené mísy, každý si dal, co měl rád. Jídlo zmizlo rychlostí světla. Zase o něco spokojenější jsme pokračovali v naší oblíbené činnosti – kouření a povídání. Místnost se krásně zahalovala do hustého, pomalu se valícího dýmu.

Když se blížila 23.hodina tak někteří nás už museli domů. TI otrlejší  to táhli dál až do půl 4. To už byla poslední tečka za úžasným večerem.

Ráno jsme dostali vydatnou snídani v podobě míchaných vajíček. Ten, kdo chtěl odjet, zkoušel na alkoholovém testeru, jestli se už může odporoučet domů. Někteří zjistili, že včerejší míra pití byla trochu větší než povoluje norma k řízení automobilu, proto museli ještě chvíli zůstat.

A co závěrem? Už se zase těšíme na příští rok, až tuto akci zopakujeme, ale před námi je teď Starostova fajfka, tak se těšíme a nashledanou tam.

           

Hovor I.
 

Hovor II.
 

     

Hovor III.
 

Účtenka.
 

 

Hlasuje se

Jenda kouří přijímací přířez. Jirka je při téže činnosti zachycen v záhlaví stránky.

    

Víťa a jeho megadoutník

 

Garfield papá


 

Čekání na vystřízlivění

 

Dušan a moře

 

Víťa a tradiční míchaná vejce

Kubův ranní výraz mluví za vše

                                                                                     A to je vše

                                                                                           Sepsal Jirka
                                                                                           Nafotil praporečník a možná i někdo další ...