XI. Jubilejní shromáždění

Začínáme druhou desítku

16.-17. ledna 2015 Hranické Loučky


  

 

 

    Jeden by si myslel, že dělat něco pojedenácté musí být nuda. Není to pravda. Pod číslem jedenáct se skrývá počet našich jubilejních shromáždění, která se konají každý rok v lednu a každý rok v Loučkách u Víti (a někdy dokonce i bez něj). Každoročně shrnujeme, co jsme páchali v minulém roce, jak se nám daří, co nás čeká atd.

Čas od času nás na shromáždění čeká i slavnostní okamžik, tentokrát to bylo životní jubileum našeho pokladníka. Všichni jsme mu poblahopřáli a předali dar. Úsměvné bylo, že jsme se nějak nedokázali na darovanou dýmku složit, protože nikdo neumí vybírat peníze tak dobře jako náš oslavenec.

Stejně slavnostní událostí bylo přijetí nového člena. Více než rok si své čekatelské povinnosti vzorně plnil Honza Spáčil a tak nám bylo potěšením podrobit ho přijímacímu rituálu. Ode všech přítomných byl vybrán vzorek tabáku, čímž vznikla nefalšovaná valašská směska. Tu si Honza nacpal do obřadního přířezu a pustil se do jejího zpopelňování. Pod otcovským dohledem našeho fojta se mu povedlo zběsile vonící směs vykouřit, pak přivedl pána v zeleném s červenou čepicí z Irska a tím byl přijat mezi řádné členy naší skvělé stolní společnosti.

Dalším podstatným bodem byla debata o letošní Starostově fajfce. Loňská, železniční, byla tak skvělá a originální, že ji prakticky ve stejném duchu nelze zopakovat. A protože s Kolibou máme morální problém a nikde jinde nás moc nechtějí, byla diskuze docela živá. Nakonec se vyklubal docela geniální nápad, navazující na tradici neobvyklých soutěží. Nechejte se překvapit, je na co se těšit.

Znova přišla řeč na klubové vesty, protože z původních vest někteří členové vyrostli a někteří je z různých důvodů ani nemají. Protože o klubový stejnokroj projevil eminentní zájem nový člen Honza, je určitá šance že se ušití vest modelového roku 2015 uskuteční.

A ještě jedna oficialita přišla na pořad jednání – poprvé v historii klubu jsme vyloučili člena. Stal se jím náš dávný spolukuřák Franta, kterého jsme viděli tak dávno, že ho někteří naši novější kolegové ani neznají.

A pak už jsme jako vždycky klábosili, bafali, popíjeli. Hostitel Světluška Víťa za spoustu let dosáhl dokonalosti v přípravě uzených žeber (5 kg) s fazolemi (5 litrů), takže ani naše bříška nebyla ošizena.

Určitě není cílem zřídit se konzumací alkoholu, jak už jsme se zmínili u některých dřívějších akcí – už se obvykle spíš „přežíráme, než ožíráme“. Bohatýrské časy baterií vypitých láhví jsou zřejmě nenávratně pryč, i když letos byla spotřeba celkem slušná. Bylo to ale dáno i tím, že v Loučkách byla opravdu výborná účast. Viděli jsme se dokonce i se členy, se kterými se příliš často nevídáme – takto jsme letos uvítali Pavla, Aleše, Zbyňka, ba ani Víťa nepatří k častým účastníkům našich řádných dýchánků.

Posezení se jako vždy protáhlo do pozdních nočních hodin, před půlnocí k domovům vyrazili ti, co nechtěli nebo nemohli přespat. Ostatní se postupně odebírali do svých pokojů, až bylo u v lokále a u baru prázdno.

Druhý den jsme se sešli okolo půl deváté ráno, protřeli si oči, posnídali míchaná vejce (celkem 30 ks) na slanině (letos bez skořice), zapili Fantou, provedli dechovou zkoušku na alkohol (všichni řidiči čistá nula) a před desátou vyrazili k domovům. Bylo nám to skoro až líto, ještě jednu dýmku by si někteří z nás dali. Ovšem – kdo má vozidlo určuje pravidla.  

Takže se uvidíme v březnu na Starostově fajfce.

                                                                   Nástěnkář

 

Několik fotografií:

Najděte rozdíl

 

A ještě jedna soutěž pro bystrá očka ... kdo je tady výčepní ?

 

A znova ... najděte rozdíl ;-)

 

A poslední kvíz - kdo je ten šedivý vousatý s brýlemi v černé mikině ..?

 

 

A o tomhle to celé bylo ... výborné jídlo a skvělé pití

 

Honza se připravuje pod Fojtovým vedením na přijímací ceremoniál

 

A zdá se že je přijat !

 

Zavítali mezi nás i kluci zdaleka - Aleš ze Vsetína ...

 

... Pavel z Rožnova

 

   
  Text  (C)  Radim Přikryl Foto (C) Alois Chumchal