16. Jubilejní shromáždění, Hranické Loučky

Je to mazec, po šestnácté ...

17. - 18. ledna 2020


Rekapitulace uplynulého roku se koná každý rok v lednu u Víti v Loučkách. Letos tomu nebylo jinak.

V podstatě se dá říci, že se jednou za rok sejdeme v maximálním počtu, dokonce se vidíme i se členy, které potkáme právě jen tady.

Oficiální část vždy obstarávají fojt a pokladník, letos se toho také čestně zhostili. Pokladník Jožka nás uklidnil, v klubové kase máme dostatečný obnos, abychom i letos mohli uspořádat Starostovu fajfku.

Zhruba od pěti do sedmi bylo všechno super. Probrali jsme události roku 2019, poslechli si vyprávění o výpravě na mistrovství světa do Lvova, i když o kouření samotném jsme se příliš nedozvěděli, ale o to víc o slivovici a vodce, která na Ukrajině tekla proudem - trochu to působilo, jako by se vůbec nejednalo o džentlmenskou soutěž v ušlechtilém sportu.

Docela mohutný brainstorming potom přinesl své ovoce v podobě obrysů letošní Starostovy fajfky. Když se podaří vše, co jsme vymysleli, mohlo by to být fajn. Téma je silné, ještě zvládnout provedení :-).

Pak se to ale "žvejklo". Na stole přistály talíře s fazolemi a uzeným. Pár minut se ozývalo spokojené mlaskání, ale potom nastalo mrtvolné ticho. Veškerá energie opustila hlavy a přesunula se do trávících traktů. To byl prakticky konec večírku.  Nikdo už nic nevymyslel, všichni jen funěli ... příště budeme muset naskočit na něco "veggie", nebo si dát alespoň menší porce :-)

Slabší kousky odpadly kolem desáté večerní a jely spát do svých postelí :-) Zůstalo nás asi osm, ale ani my už jsme nevydrželi to, co před léty. O půlnoci byl lokál prázdný a ze tří pokojů se ozývalo jen bohatýrské chrápání. Hlavně tedy ze trojky :-)

Snídaně byla tradiční, vejce se skořicí. Ale celkem vzato se nám příliš nechtělo odjíždět, a tak, když se ještě po snídani objevili technik s naším slovenským přítelem Michalem, seděli jsme dál a bafali a klábosili až do oběda.

A sobotním polednem skončilo letošní Jubilejní shromáždění.

Nástěnkář

 

Fojt shrnuje události loňského roku ...

... Víťa zahajuje ten letošní ...


Vše se odehrávalo pod bdělým dozorem východního bratra na dvanácti hrdinských fotografiích :-)
... naše generace nepotřebuje překlad, ostatní použijte třeba Google Translator, nebo to doma ukažte tátovi ...
Co do toho ti Kubánci dávají ... ?


Zahraniční host - přijel Michal, ředitel slovenské sekce Valašského Fajfklubu
Těmito produkty ze svého kapesního pivovaru s poetickými jmény "Kulič" a "KovoTep" nám pobyt zpříjemnil Karel II. V Loučkách se zrodil alternativní klub se smutným prasátkem ve znaku :-)
Ty brďo, jak to Jirko děláš ...?        Petr obdivuje Jirku a jeho kroužky

 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl