19. Jubilejní shromáždění, Hranické Loučky

Zatím nejlepší akce roku :-)

20. - 21. ledna 2023


Zase po roce. Na známém místě, ve skoro stejné sestavě, jsme se v pátek o pěti potkali v náhradním doupěti, neboli v bydlišti našeho světlušky Víti. Účast byla prakticky 100%, neboť dostavit se na jubilejní shromáždění je prakticky do kamene vytesaná povinnost. Z "pevného ňadra" klubu chyběl jen náš kameraman Zdeněk, přejeme mu brzké uzdravení. Obvykle se na této výroční akci objeví i někteří dávno nevidění členové klubu, i letos byla tato tradice dodržena - po dlouhé době jsme potkali našeho technika Dalibora.

I průběh shromáždění byl takový, na jaký jsme zvyklí. Na začátku jsme zhodnotili loňský rok, pak si vzal slovo a později nám vzal i peníze náš pokladník. Zpráva o hospodaření našeho neziskového společenství byla jednomyslně přijata :-)

Pak si vzal slovo, už také tradičně, Kevin, jinak také dohlížitel na věci elegance a reprezentace. Notně překvapen jeho cenu obdržel nástěnkář, asi za to, kolik soutěží loni absolvoval a že si většinou vzal čistou košili :-) . Kevin ještě odprezentoval své odborné návrhy na zvýšení úrovně elegance našeho spolku.

Potom nastal vzácný okamžik - oficiální přijetí nového člena. Po perfektním splnění čekatelských povinností nazrál čas rozhodnout o přijetí - či nepřijetí- nováčka Petra. Členové klubu jasně projevili vůli Petra přijmout. Ten neprodleně přivedl pana Jamesona a vzápětí vybafal přijímací fajfku, naplněnou tabákem od každého člena. Na ten chuťový zážitek bude asi dlouho vzpomínat.

A pak, po krátké exkurzi v novém světluškově bydlišti, přišel na stůl dlouho netrpělivě vyhlížený bod večera. Uzená žebra s fazolemi. Jojo, Víťa umí, žebírka vyuzená, v troubě rozpečená, čerstvý chléb ... rok od roku se na ně těšíme víc a víc.

Protože Víťa po dřívějších zkušenostech zvolil znova formu samoobsluhy, nepřejedli jsme se nijak strašlivě a byli jsme schopni dál fungovat.

Čekala nás ještě vědecká práce Karla I. a vážná diskuze nad letošní Starostovou fajfkou.

Obojího jsme se zhostili úspěšně. Přednáška byla super a Fajfku uvidíte sami 11. března.

Pak už následovalo všeobecné veselí, dýmky, doutníky, diskuze, zábava, alko i nealko nápoje, další porce uzeného s fazolemi ... prostě skvělý večer.

Když už se pozdní večer měnil v noc, část přítomných odjela do svých domovů, zřejmě proto, že to bez svých milovaných partnerek nemohou vydržet. Takže do rána zůstala zase víceméně obvyklá sestava, která pak ráno rozjařeně očekávala míchaná vejce se skořicí. Zase byla jen se solí a pepřem ... :-)

No a plus mínus kolem desáté dopolední páteční večírek skončil.

Víťo a všichni ostatní - bylo to skvělé. Speciální díky hostiteli za péči o naše žaludky, bez uzeného a vajec by tato akce byla poloviční :-)

Nástěnkář

 

Touto fotkou s prázdnými lahvemi by to mělo končit, ale hostitel si zaslouží čestné místo v čele fotogalerie.


Hrdina večera, hrdý nový člen Valašského Fajfklubu, Petr.


Nástěnkář, překvapený oceněním od našeho Arbitra d´elegance

Krása střídá nádheru!


Takto naše večere začínala ... ve Víťově udírně

A takto skončila ... zde v Alešových útrobách

Od Karla I. jsme obdrželi skvělou přednášku


A od Karla II. neméně skvělé dárky z jeho kapesního minipivovaru

Ranní sestava, stejně jako na úvodní fotografii chybí Víťa, neb mačká spoušť

 

 

 

    text (C) Radim Přikryl foto (C) Radim Přikryl a (C) Vít Mackovík