VI. Jubilejní shromáždění

Již pošesté jsme se zamýšleli nad uplynulým rokem

15. - 16. ledna 2010 Hranické Loučky
     Tuny sněhu zavalily nejen hory, ale i údolí, i v Praze byly víc než čtyři centimetry sněhu. Měli jsme ale štěstí, naše každoroční a pravidelné Jubilejni shromáždění se konalo týden potom, co zima ochromila naši zemičku. A tak se podařilo exhumovat auta ze závějí a po vcelku dobře sjízdných cestách dojet do "našich" Hranických Louček. Světluška Víťa, náš každoroční hostitel, už týden dopředu roztápěl hospůdku s ubytovnou, aby ji vytemperoval na přátelskou teplotu. A tak jsme třetí pátek v měsíci místo na Kolibu vyrazili K Hájku. Sešli jsme se v počtu dvanácti členů, což na jednu stranu není zas tak málo, ale z druhé strany - Jubilejní shromáždění vždy bývalo akcí se 100% účastí. Pravdou je, že některé naše členy a čekatele známe už jen z vyprávění, a jejich účast jsme ani příliš neočekávali. Přijeli ale někteří "skoroztracení synové", kteří rozhodně nevynikají pravidelnou docházkou, konkrétně to byli Jirka a Karel. Jinak byli na místě samozřejmě prakticky všichni funkcionáři - fojt, pokladník, záznamník, šéftrenér, praporečník, nástěnkář, a k nim Garfield a ostatní, co si žádnou funkci nenechali vnutit. Fojt pronesl projev, ve kterém zhodnotil loňský rok v klubu a přednesl svou vizi jeho dalšího fungování. Pak se ujal slova praporečník s návrhy na klubové aktivity - vypadá to přinejmenším na jeden výlet do Dublinu :-). A k tomu prázdniny na jachtě, a výlet na Dlouhé Stráně, víno na jihu Moravy ... Snad budeme akčnější než v roce 2009, kdy se klub, zvláště pak na sklonku roku, trochu propadal do pasivity.
     Pokladník přednesl zprávu o hospodaření klubu v minulém roce a hned na místě zkasíroval dlužníky. Padlo i několik vět o Starostově Fajfce 2010, která se mílovými kroky blíží - napište si do kalendářů 20.březen 2010. Praporečník, který jest také výborným fotografem, již má vymyšlenu pozvánku, která letos bude zcela originální. Velmi podstatná věc - řešilo se, kdo pro letošní rok ujme funkce ředitele soutěže. Garfield se silou veškeré své výmluvnosti ředitelování setřepal, ale zcela vážně slíbil, že bude ředitelovat v roce 2011. Čili tento zápis je třeba považovat za veřejný příslib. Letos to tedy padlo na Honzu a za rok se těšíme :-).

Ledové království v Loučkách
 

Pokladník Jožka zodpovědně vykonávající svou funkci
 

Nemáš náhodou o kolečko salámu víc než já?
 

V pozadí hladový pokladník, vlevo fojt s očividně prázdným žaludkem, uprostřed trojnásob spokojený Garfield.
 

      Po státotvorných záležitostech jsme se začali věnovat příjemným činnostem. První na řadě byla večeře - podávaly se tradiční mexické fazole s uzeným, Víťova specialita. Pokračovali jsme pak kávou s domácím štrůdlem a vše jsme prokládali lahvemi Tulamore Dew, které přinesl Jirka coby skleněné razítko na omluvence za chabou docházku.
     Potom jsme na důkaz Valašsko-Thajského přátelství šli před hospůdku vypustit několik tradičních asijských létajících lampionů. I na valašském nebi se vyjímaly moc pěkně. Zatím naštěstí nemáme zprávy z letiště v Mošnově, že by nějaké letadlo mělo problém s vysokoletícím svítícím objektem. Venku nám příjemně vytrávilo a tak jsme se vrátili zpět do hospůdky, kde už Víťa chystal obložené talíře s domácími klobáskami. Garfield špatně vyhodnotil situaci, a talíř určený pro tři osoby, který shodou okolností stál na stole zrovna v jeho blízkosti, považoval výhradně za svůj, a tak jeho dva spolustolovníci měli -téměř- smůlu. Vzít totiž našemu mlsounovi talíř s jídlem je podobný úkol, jako pokoušet se sebrat pitbullovi jeho oblíbený klacek. Večer probíhal poklidně, pořešili jsme další organizační záležitosti ohledně Starostovy Fajfky a naplánovali další letošní akcičku - půjdeme společně do kina na nové zpracování Sherlocka Holmese. I když ve filmu nekouří svou mohutnou "kalabašku", ale jen malou rovnou "billiardku", přesto je to nehynoucí symbol nás dýmkařů. Kromě klábosení jsme ještě absolvovali napravovací fyzioterapeutický zásah od našeho praporečníka - odbornou masáž zad. Čertví kde se to naučil, ale kouzlo bylo účinné a Alois byl hodně přesvědčivý, takže jsme zákrok absolvovali všichni, a někteří i víckrát.

Za a). přece si nebudu pálit prsty
za b). přece nevyhodím pět centimetrů Cohiby

Zbyněk po neúspěšném pokusu odstřihnout doutníkovou gilotinkou špičku rohlíku.
S takovými rozměry doutníku výrobce  nepočítal

 

Praporečník napravuje záda Zdeňkovi.

 

    Někteří z účastníků z různých důvodů odjeli už okolo půlnoci a nepřespávali. Po odjezdu dotyčných na místě osaměli fojt, škytající praporečník, přecpaný Garfield trpící nadýmáním, Víťa, který si po šichtě konečně mohl sednout,  Jirka a Honza. A dotyční se postupně ztráceli na pokoje, tak jak se jim klížily oči. Druhý den už zbývalo jen tradiční vyprošťovací kafe, stejně tradiční míchaná vajíčka, lehký úklid a dopolední odjezd k domovům. Jak řekl fojt, plni odhodlání vyrazili vstříc nejen rovné cestě domů, ale také rovné cestě našeho klubu letošním rokem.
     Akce to byla nesmírně příjemná, jsme rádi, že se nás sešlo tolik, že jsme se všichni ve zdraví dočkali roku 2010 a že všechno bude jen a jen lepší.

                                                                                           Nástěnkář

P.S.: A speciální dík našemu Světluškovi Víťovi, který si to celé odpracoval.

P.P.S.: Už se těšíme, až pojedeme na jaře do Louček hledat Suchdol :-)

 

 

  text (C) Radim Přikryl foto (C)  Kuba Skalka