Bratrušov Cup - třígramový večer s Dýmal klubem

Nešlo to v Novém Malíně - tak jsme byli kousek vedle.

27. prosince 2017


  Honza se vrátil na místo činu.  Vloni, tehdy ještě přímo v Novém Malíně, zvítězil. Letos obhajoval, a byl z toho opět úspěch.

Sestava nominovaná do repre týmu byla stejná jako loni, nástěnkář & Honza. Chvilku to vypadalo, že možná i Jirka, ale nedopadlo mu to.

Protože ruka zákona na nás dopadá stále stejně nekompromisně, soutěže se konají na jiných místech, než jsme zvyklí. Tato akce, pořádaná klubem z Nového Malína, se letos konala v nedalekém Bratrušově, kde byl pro nás vyhražen a hermeticky uzavřen soukromý objekt.

A možná, ale o tom lze jen spekulovat, zákaz kouření probudil abstinenční příznaky u mnoha dýmkařů, a tak byla soutěž "nejplnější" v její historii. Obvykle komorního setkání se letos zúčastnilo 21 soutěžících ze sedmi klubů, z toho jeden ze zahraničí.

Soutěž byla obohacena o dva prvky. Prvním byla možnost výběru ze dvou soutěžních tabáků, v obou případech speciálních edicí, buď vánoční Kohlhase & Kopp, nebo Special Reserve Peterson. Druhou zajímavostí bylo soutěžní dusátko - v tomto případě klasický kolíček na prádlo, údajně pro rozhození Martina Pedaina, který ovšem nepřijel, protože se snad učil jezdit s autem po střeše a má teď jiné starosti.

Tabáky rozdány, papíry, zápalky a kolíčky také, a zhruba o půl páté bylo odstartováno. Průběh jako obvykle vyčtete z výsledkové listiny - čas pod půl hodiny byl jen jeden, naopak přes padesát minut se prokouřila polovina soutěžících. Čtyřikrát byla použita malínská specialita - panák whisky, deset trestných minut a návrat do soutěže.

Uplynula hodina, v soutěži bylo šest závodníků, z toho čtyři u našeho stolu. Šestý a pátý skončili Olda z PC5 a nástěnkář, čtvrtý domácí Lojza Pospíšil - kterého ovšem rozptylovaly pořadatelské povinnosti. Na třetím místě skončil za 23 minut Radek Masaryk z PC Nitra, hodina a 25 minut stačila na druhé místo Michalu Hubaczovi, a pak už byl ve hře zase jen náš Honza Vašek.

Pořadatelé ho nechali kouřit do 1 hod. a 39 minut, čímž o minutu překonal svůj loňský vítězný čas. Časomíra ale běžela dál, a Honzík neoficiálně skončil po 2 hod.05 min. Za zmínku stojí, že náš Honza jede vítěznou šňůru, vyhrál soutěž PC5 Ruda, před několika týdny zvítězil ve Zlíně, a teď obhájil v Malíně, resp. Bratrušově.

Po vyhlášení výsledků následovala živá hudební show, večeře, společenský pokec a postupné rozjíždění se k domovům.

My vyrazili okolo půl osmé a za dvě hodinky byli pohodlně doma.

Bylo to hodně příjemné zpestření Vánoc, rozptýlení od rodinných návštěv a jiných nezábavných činností. Pohoda, relax a fajn společnost, nic víc si nemůžeme přát.

 
 

Alois Pospíšil, registrace, časomíra, kytara a foukací hramonika Výběr soutěžního tabáku (lze zvětšit)


 

Popis dusátka (lze zvětšit)

Abychom si stále uvědomovali, že se pohybujeme v ilegalitě
 

  

Napravo víceméně domácí, u baru druhý z pořadatelů, Radek Kroča
 

U dveří HDK Olomouc, uprostřed PC5 Ruda, a vlevo Michal. Vše pod bedlivým dohledem Boba Marleyho

 

 
  Selfie s vítězem (vítěz napravo :-) ) Radek v pozadí chystá vyhlašování výsledků.


A když to jen trochu půjde, tak o příštích Vánocích zase někde v okolí Nového Malína.

                                                                               Nástěnkář

Pozn.: chlapci milí z Dýmal Klubu, ujasněte si prosím název soutěže :-) Na pozvánkách, soutěžních papírech, startovních kartách a výsledkových listinách se vyskytovaly varianty "Třígramový večer", "Bratrušov Cup" a "17. Ročník pomalého kouření Dýmal klubu" - tak nevíme, kde jsme vlastně byli :-).

               Výsledková listina ZDE.                                                         
 

 

 

 

   fotografie (C) Radim Přikryl, text (C) Radim Přikryl