Newmalíncup 2016                                        den -155

Sváteční pokouření u kolegů z Dýmal klubu

27. prosince 2016 - hospoda Na rychtě, Nový Malín


  Je po Vánocích. Přestali jsme křepčit kolem stromečků, balící papíry se sněhuláky jsou již poctivě separovány ve správném kontejneru, ledničky jsou vyjezeny a je třeba najít si další zábavu.

Dýmkařská soutěž v Novém Malíně s každoročním datem konání 27. prosince se přímo nabízí. 

Bohužel, Malín je poněkud z ruky, a tak se od nás nevypravila žádná silná reprezentační skupina. Vypadalo to na tři Valachy, nicméně z Kevina se v pondělí stal „mrtvý Homolka“, a tak jsme nakonec do obce poblíž Šumperka vyrazili dva, nástěnkář a stále ještě čekatel Honza Vašek.

Odjezd ve 13,30 znamenal příjezd na místo přesně v čase končící registrace v 15,30. Ne, že by nás nezaregistrovali i později, ale pořádek musí být. U vchodu jsme současně odevzdali dárečky, které jsme přivezli do cen – tahle soutěž je tradičně tak trochu „dýmkaři sobě“.

Přesně v naplánovaném čase začal avízovaný hudební program – vlastní tvorbu zahrála juniorská kapela, složená především z potomků místních dýmkařů. A po půlhodince poslouchání jsme se pustili do soutěže.

Čekal nás Malínský podpalovák – provázkový doutnák, zapalovaný od svíčky. Na stolech se objevily soutěžní papíry s okopírovanými dobovými texty o budování vztahu malých dětí k Lidovým milicím a Československé lidové armádě. Neskutečné, čím nás za minulého režimu krmili. A dále tři gramy Peterson Holiday Season 2016 – každoroční luxusní edice výročních tabáků tohoto irského výrobce.

Pro připomenutí něco k pravidlům, která mají v Malíně svá specifika. Kromě, již zmíněného „podpalováku“ místo zápalek, je zde možnost vrátit se do soutěže i po ztrátě uhlíku. Stačí místo „čas“ zvolat „oheň“. Postižený jedinec si pak na povzbuzení může dát panáka a po odečtení desetiminutové penalizace může pokračovat v soutěži. Zajímavé je, že tímto způsobem můžete dosáhnout nejen značného stupně opilosti, ale také výsledného záporného času.

NewMalinCup je soutěž komorní, domácká, hodně přátelská a kamarádská, letos se zúčastnilo 15 závodníků z pěti klubů, kromě domácího Dýmal Klubu to byly PC5 Ruda, SPC Olomouc, náš Fajfklub a Dýmka.net, většinou po jednom, dvou zástupcích z každého. Jen senioři z Olomouce přijeli v mohutné pětičlenné sestavě.

Zapálili všichni, někdo si knot smočil v parafínu svíčky a tabák mu pak lehce zapáchal, ale „podpalovák“ je docela funkční a osvědčený. Návrat do soutěže byl využit celkem třináctkrát, z toho 3x domácím Lojzou Pospíšilem :-).

Fajfklubu se dařilo až nečekaně, naše mladá naděje Honza Vašek zvítězil, a to způsobem start-cíl, čili bez využití restartu, v luxusním čase hodina třicet osm minut. To by mu třeba na ME v Nitře stačilo na umístění v první dvacítce.

Odvezl si spoustu cen, například růžovou kytaru (že by z pozůstalosti nedávno zesnulého George Michaela :-) ?), plynovou masku i s chobotem, ale hlavně krásnou dýmku z dílny Patrika Slažanského, věnovanou Michalovou eTrafikou.

Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků jsme si dali domácí gulášek za dotovaných 20 Kč, klábosili, pokuřovali a poslouchali další várku písniček, tentokrát v provedení nikoliv synů, ale otců. No, a protože nás čekala nejméně dvouhodinová cesta domů, kolem osmé jsme se rozloučili a vyrazili směr Olomouc a dále po dálnici k domovu.

Vánoční termín soutěže sice řadu potenciálních zájemců omezuje, na druhou stranu jsme si báječně „odfrkli“ ve skvělé společnosti na příjemné akci.

                                                                                       NástěnkářProlog s mladými hudebníky

 

Oficiální úvod s Aloisem Pospíšilem a Radkem Kročou
 
 

Totalitní úlet á la Severní Korea - materiál pro ideovou výuku v mateřských školách !!!

 
A komu nestačí Lidové milice, může si dopřát ČSLA

Repre team z Valašska

A to je ten slavný Malínský podpalovák
 
Slovenská krasavice pro vítěze
 
Dýmkaři sobě - moře cen ale dodali pořadatelé, na všechny se dostalo
 
Z této krásné lahve se dočerpával čas a oheň
 
Honza si užívá své minuty slávy
 
Komu nestačilo, může pokračovat ve čtení Odjížděli jsme za hluboké tmy a ani se nám moc nechtělo
 

  

 Tady najdete výsledkovou listinu

                                                                        
 

 

 

 

  fotografie i text (C) Radim Přikryl