XIX. Mikulášské kouření v Opavě   

PC Silesia uspořádal s blížícím se koncem roku moc hezkou soutěž

8. prosince 2018 , Opava


  Místo přípravy na Vánoce, nakupování dárků - vždyť je ještě spousta času, žejo - je dobré vyrazit mezi kamarády.  A v Opavě jsme pěkně dlouho nebyli. A tak jsme se s dezénistou Alešem sebrali a jeli. A stálo to za to.

Dopravu si vzal tentokrát na svá bedra Aleš, i proto, že bydlí ve Vsetíně a do Opavy by stejně musel přes Valmez. Kupodivu jsme na místě konání soutěže v samotném centru Opavy byli úplně první, dokonce i před místními. Ale lepší brzy, než vůbec.  

Soutěž se konala podle zcela volných pravidel. Již na pozvánce stálo, že si máme vzít vlastní tabák, neboť každý nejlépe ví, co mu chutná. Soutěžní dýmka též vlastní, proč si dávat do úst něco cizího. A proč časomíra a diplomy, když je pohodlně zastoupí bodec a ústní vyhlášení výsledků. A dusátek má každý taky spoustu. Prostě na pohodu. A ceny ideálně také vlastní, vždyť se blíží Vánoce, tak proč se neobdarovat navzájem.

Všichni jsme pod stromeček naskládali, co jsme přivezli, a dohromady se tam objevila pěkná kupa dárků. Tak velká, že při vyhlašování výsledků ještě dost zbylo.

Příprava na soutěž byla překvapivě jednoduchá. Každý účastník metodou "volný vsyp" naplnil svým tabákem odměrku, která odpovídala objemu hlavičky dýmky. Bez uklepávání a udusávání, prostě volně. List papíru, krabička zápalek a šli jsme na to.

Celou akci prudce moderoval a komentoval živel Jirka Zapletal, který se zhostil i role časoměřiče. Respektive - o čas nešlo, šlo jen o pořadí. Každý, kdo skončil, napíchl svůj startovní lístek na bodec a bylo. A z bodce se pak vyhlašovaly výsledky. Prosté a účelné.

Nacpali jsme a zahájili. Někteří. Nástěnkář sice zapálil, ale při prvním potáhnutí si do kouřovodu vcucnul nějaký záporácký kousek tabáku, a měl po soutěži. Přestože v duchu volných pravidel dostal možnost restartu, nepovedlo se. Nebylo to o ohni, ale o ucpané dýmce, a tam nebylo pomoci. Jeden velký klad to ale mělo - ze všech soutěžících spadla nervozita z toho, kdo bude poslední, každý je rád, že si toho "černého Petra" vytáhl někdo jiný.

Naše barvy tak hájil jen Aleš, který skončil zhruba v polovině startovního pole. Vyhrál Milan z PC5 Ruda, který měl neoficiální (neboť neměřený) čas někde kolem 1 hod. 40 min. Soudě podle toho, že jsme začali po čtvrté a skončili před třičtvrtě na šest.

A pak se dlouho a vesele rozdávaly dárečky, klábosilo se a byla pohoda. Podvečer nám ještě zpříjemnila porce guláše, prostě skvělý způsob trávení sobotního odpoledne. Chvíli jsme ještě poseděli, a pak už si jen popřáli hezké svátky a rozjeli se k domovům.

Díky za pozvání, kluci opavští, bylo to super.

Nástěnkář 
 

Ceny od pořadatelů, i dárky "dýmkaři sobě navzájem". 

Pod klenutými stropy jednoho pánského klubu ...


 

Odměrka pro tabák, z dílny Jirky Zapletala.

 

Aleš aplikuje metodu "volný vsyp", dosud známou pouze z pohřebnictví

 

  

Členská kartička klubu, která sloužila současně jako startovní karta a výsledková listina
 

Nástěnkář se marně pokouší o restart. Když je ucpané sání, ani megasirka nepomůže. Pobaveně přihlíží Jirka z PC Ostrava.

 

Aleš stále ještě soustředěně bojuje.


Ale i on nabodává svůj lístek na bodec a končí. 

 

Nesoutěžní snímek Standy, který prošel nedávno lazebnickým procesem.
 

Štěpán Kunc přivezl nejen svou drahou polovičku, ale i svůj klub PC Ludgeřovice 

 


 

S dámským doprovodem dorazil i domácí doktor Martin.


 

Když už nástěnkářova účast skončila fiaskem, aspoň si udělal fotku s hlavním pořadatelem, moderátorem, bavičem, časoměřičem a dodavatelem měřícího zařízení  Jirkou.

 
3/4 výpravy z Rudy. Měli upřímnou radost, že nám oplatili naše výsledky z jejich poslední soutěže. Dali nám na frak. A zde čtvrtá čtvrtina, vítěz Milan. Blahopřejeme!

  

A protože výsledková listina neexistuje, tak jen informativně a bez časů, z odposlechu: 

Milan (PC5)- Soňa - Ivo (PC5) - Standa F (PC Ova). - Džetro (PC Sil.) - Jirka M. - P. Hartl - Vašek P. (PC Sil.) - Honza (PC Sil.) - Jiří J. (PC Sil.) - Marek (PC Sil.) - Olda (PC5) - Štěpán (PC Ludg.) - Leo (PC Ludg.) - Aleš (Val. Fajf.) - Tomík (PC Sil.) - Goťák (PC Sil.) - Tomáš (PC5) - Radek (PC Sil.) - Martin V. (PC Sil.) - p. Hartlová (PC Bruntál) - Mirek K. (PC Sil.) - Jirka Z. (PCSil) - Radim (Val. Fajfklub).

 

 

 

 

   fotografie a text (C) Radim Přikryl