Poslední dýchánek  

Tragický den pro dýmkaře v ČR - za několik dní vstupuje v platnost protikuřácký zákon

26. května 2017 - "náš" bar Vista


 

  Nemá smysl se tady příliš rozepisovat o boji proti kouření, respektive proti kuřákům. Na toto téma byly popsány stohy papíru a prožvaněno mnoho hodin v parlamentu, senátu, vládě, ale i v hospodách a barech.

Každopádně - od posledního května tohoto roku si již v hospodě nezapálíme. A tak jsme využili poslední vhodný termín, a sešli jsme se postupně skoro v plném počtu (i když to tak na fotografiích nevypadá - někteří měli zpoždění) . A protože začátek kuřácké prohibice je vpravdě historický okamžik, povolali jsme k jeho zdokumentování profesionála. Takže si níže přečtěte článek z pera (nahraďte čím chcete) Josefa Beneše, který pravidelně zaznamenává i naši Starostovu fajfku.

Článek vyšel ve Valašském Deníku, odkaz je zde. A protože nevíme, jak dlouhé prsty má protikuřácká mafie, vkládám ho sem v plném znění v kopii ;-)

A jeden vtípek na závěr: "Kuřáci občas někde někoho otravují, ale nekuřáci svým nekouřením otravují všude".

                              A tím nám došel humor. Kdoví, co bude dál ...

                                             Nástěnkář

 

 


 

 

 
 

   Na závěr malá pocta autorovi, vlevo valašský novinář a zpravodaj Josef Beneš, věrný příznivec našeho Fajfklubu. Zpovídá našeho pokladníka Jožku Vybírala a tahá z něj rozumy, jak si doma vypěstovat a zpracovat tabák :-)

 

 

 

  fotografie a text (C) Josef Beneš