25. Podzimní kouření PC5 Ruda

Když to nejde v Rudě, jde to v Raškově ...

23. listopadu 2019


Rok se pomalu krátí, a dýmkařský kalendář je našlapaný akcemi. K nejzábavnějším soutěžím rozhodně patří kouření, které pořádá PC5 Ruda, a také jsme si ji nenechali ujít.

Oni kluci z Rudy bývají až nebezpečně kreativní, naštěstí se jejich nápady přestávají týkat přímo samotných soutěží, které se leckdy stávaly docela nestravitenými.

Loni jsme se potkali se všemi českými i československými prezidenty, letos bylo téma sportovní, ba přímo olympijské. Chlapci hledali disciplíny, které byly slučitelné s naší specifickou disciplínou. Logicky se s kouřením příliš neslučuje třeba potápění, nebo akvabely. Problematicky by se třeba střílelo z luku, neboť lukostřelec potřebuje obě ruce, a z dýmky v zubech by mu šel kouř do očí ... Shoda se našla třeba se skokem na lyžích, kde se hodnotí mj. skokanův styl, a tam kouřový efekt z dýmky přináší jasnou výhodu. V letním období se dýmka uplatní například v běžecké štafetě. Když dýmka nikomu z předávajících nevyhasne, je vyhráno.

Po sportovním úvodu jsme se pustili do soutěže. Kouřil se tabák Kentucky Bird, což Michal "etrafika" Hubacz komentoval slovy, že ptáka ještě nikdy nekouřil. Jeho paní toto nekomentovala. Sama v soutěži skončila poměrně rychle, v rozumném čase okolo deseti minut :-).

Teď už vážněji a bez dvojsmyslů - účast byla velmi hezká, 29 účastníků z Rudy, Malína, Opavy, Olomouce, Ostravy. I PC Nitra měl své reprezentanty - i když dva ze tří mluvili podezřele dobře česky.

  Fajfklub jsme reprezentovali tři, nástěnkář, Jirka a Honza. Kupodivu se nepříliš zadařilo Honzíkovi, po dvou vítězstvích se letos propracoval jen na 23. místo (psát SMSky pod stolem se prostě nevyplácí).

Nejlépe se z našich tentokrát zadařilo nástěnkáři, nicméně silnou trojku Pedain - Hubacz - Masaryk se nikomu ohrozit nepodařilo. Domácí skokan na lyžích Milan jim alespoň ze čtvrté pozice dýchal na záda. A pro domácí dopadlo dobře i hodně sledované derby Nový Malín - Ruda n.M., když nejlepší "Novomalíňan" Lojza Pospíšil  skončil až sedmý.

Dýmku z dílny Antonína Votavy si odnesl, nepříliš překvapivě, Martin Pedain. Rozdělila se hromada cen, spousta plechovek Holby, proneslo se mnoho hezkých slov, a pak se hrálo, zpívalo, jedlo, pilo, klábosilo ... no prostě skvělá zábava.

Náš problém je, že jsme vcelku z daleka, a tak jsme se okolo půl desáté rozloučili a vyrazili k domovům. S Jirkou za volantem jeho zánovního kombi české značky noční cesta proběhla v klidu a pohodě.

A nám zbývá těšit se na zbývající letošní akce.

Nástěnkář

 

Prezident Olda zahajuje soutěž


... naše repre sestava ...


Vše se odehrávalo pod dohledem slovensky mluvícího štábu České televize, prý se objevíme v pořadu Folklorika coby vymírající druh lidové zábavy. 

Chlapče kuř, tělo tuž !

Není důležité vyhrát ...
... ale zakouřit si.

Moře cen ...
A jam-session na závěr, tak, jak to máme rádi.

A ještě nesmí chybět výsledky:

Jednotlivci ZDE
Soutěž stolů ZDE

 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl