16.říjen 2004 - Třebíčské kouření

 

9.ročník Třebíčského kouření - na zámku v Třebíči

Za pošmourného, vlhkého a sychravého rána jsme v sobotu 16.října vyrazili na dalekou cestu do Třebíče. Cesta byla úmorná a dlouhá, kombinace šera, mrholení a naší polátané D1 opravdu není to pravé.  "A-team" ve složení fojt Netolička, nástěnkář Přikryl, soutěžní  leader Honza Vacek byl tentokrát posílen čekatelem Lojzou Chumchalem.   Okolo desáté ranní jsme díky vozidlu našeho fojta, důvěrně nazývanému "Bivoj" bezpečně dorazili do krásného starobylého města Třebíče.  Děsivé podmínky cesty můžeš shlédnout, milý čtenáři, na připojené fotografii.

Zatímco se náš otec zakladatel věnoval politikaření na zasedání prezídia Asociace DK, ostatní členové týmu se vydali do ulic Třebíče shlédnout alespoň některé pamětihodnosti. O odborný výklad se nám postaral Honza, který zde několik let bydlel. Nutno říci, že centrum města můžeme třebíčským jen závidět. Žádný panelák na dohled, spousta historie kolem, říčka Jihlava malebně se točící okolo skalního ostrohu, prostě radost pohledět :-)  Škoda jen mokrého počasí, zpod deštníku se památky špatně obdivují. Navštívili jsme tedy alespoň židovskou synagogu, tam nepršelo. Do slavné baziliky jsme se již nedostali, měli zrovna polední pauzu, a tak jsme alespoň zaskočili na dobrý oběd do restaurace U Winklerů abychom se posilnili před blížící se soutěží.

Po návratu na třebíčský zámek jsme spolu s vyhladovělým fojtem shlédli v muzeu  expozici dýmek  a pak už jsme se odebrali do prostor startu a cíle :-) 

Soutěž měla standardní průběh, coby hlavní rozhodčí ovšem tentokrát působil sám majitel firmy Mostex Dr.Stanislav, což stejně jako šedesátihlavá účast poukazovalo na její  jistou vyšší prestiž. 

Náš tým se projevil jako sehraná skupina sportovců, taková sladěnost je obvyklá snad jen v silniční cyklistice. Tým jednoznačně pracoval na úspěch svého lídra, ostatní postupně vyčerpaně odpadávali, když se jim nepodařilo dosáhnout k prohoření další vrstvy upěchovaného tabáku. Při prvním táhlém stoupání došel dech vašemu nástěnkáři, další část závodu pak Honzu táhli fojt s Lojzou, ovšem fojtovi došly síly v nejbližším krátkém strmém stoupání, asi půl hodiny po startu závodu.  Trénovaní borci funěli, až bylo v sále nedýchatelno, a Lojza rozjel Honzovi další spurt. Pak ovšem také zhasl. V poslední části už zůstal Honza sám, ovšem sil měl ještě nejméně na jeden etapák.  Ostatní členové týmu, jako správní domestikové, nosili Honzovi iontové nápoje, masírovali mu pravou ruku a otírali pot. Nakonec se Honza vřítil do cíle ve zběsilém spurtu, v čase 1 hod.26 min. , což stačilo na krááásné 13.místo. Ostatní statisticky nevýznamné závodníky vynechám :-) , zmíním se jen o vítězi Emilu Navrátilovi z Pipe Clubu Brno. Zvítězil časem 1hod.56 min.

Soutěž měla atmosféru a "šmrnc", byla dobře organizačně zvládnutá, líbila se nám. Ani se nám ze zámku nechtělo domů. Tak jsme si alespoň zpáteční cestu zpříjemnili návštěvou čínského restaurantu.  Po dvou reklamacích jsme se dočkali vybraných jídel a nápojů, nasytili jsme hlady umírajícího fojta -nevěřil bys, milý čtenáři, jak umí poulit oči člověk, který celý den požívá místo jídla jen tabákový kouř:-) - a pak už nás čekala jen cesta domů.

Fojtův Bivojek nás po třech hodinách opět bezpečně a spolehlivě vyklopil u našich domovů a zůstal v nás  skvělý pocit z příjemně prožitého dne. 

dramaticky vyhlížející cesta

Třebíč ... toto nepotřebuje komentáře

Zámecký exteríér .... ... a interiér
Dýmkařská expozice v zámeckém muzeu Nervové centrum soutěže
Dr.Stanislav v roli komentátora a hlavního rozhodčího Novinky značky Stanislaw
Lídr "A-teamu" Honza Vacek Zadumaný fojt
Nástěnkář v zajetí reportéra ČRo1 Radiožurnálu, na dotazy odpovídal pohotově, duchaplně a inteligentně :-)

Křest ohněm - skvělý úvod Lojzy Chumchala na jeho první soutěži

Závodníci Pipe Clubu Brno, uprostřed vítěz E.Navrátil Hanácký dýmkařský klub
Silesia Pipe Club - Opava Dýmal Klub Šumperk
A nakonec hostitelé - třebíčtí Netřeba nic dodávat, prostě krása ...