XXII. Třebíčské kouření  

Začátek nové sezóny soutěže ADK

28. října 2017


 Soutěžní Třebíč se stává tradiční soutěží na sklonku dýmkařské sezóny, resp. startem nové. Tradiční gulášek, Dalešické pivo, vcelku solidní barové služby, široká nabídka tabáku a dalších věcí souvisejících s kouřením a hlavně známé tváře, které člověk rád potkává. K tomu je nutno připočíst i již tradičně profesionálně vedenou soutěž a Třebíč se tak stává jedním ze čtyř největších dýmkařských podniků – pro sebe jsem si je přejmenoval na dýmkařský Grand Slam. Krom Třebíče zde řadím Klání, Mistrovství Slovenska a GP Slovenska. A tak jsem byl rád, že se tentokrát dala dohromady soutěžní ekipa: Aleš – zároveň řidič, Honza – arbait elegance, fojt a na místě nás již čekal Karel I., který byl dovezen Štěpánem. Pochopitelně, že v rohu konírny, kde se soutěž již tradičně odehrává, byl stůl obsazen kluky ze Zlína, takže jsme se usalašili v jejich sousedství a mohli jsme se začít špičkovat. K tomu pochopitelně gulášek a dalešická jedenáctka.  A zatím co chlapci si užívali předsoutěžního dění, fojt se účastnil zasedání ADK. Z jeho průběhu stojí za pozornost dle mého tyto body:

* v roce 2019 se World Cup klubů uskuteční v Ukrajinském Lvovu. Což je výzva! Mirek Blizňák promptně našel vlakový spoj z Ostravy do Lvova, takže, sice je to ještě hodně daleko a kdo ví, co bude, ale výzva to je!

* v roce 2018 se uskuteční MS v Tokiu, v termínu od 26. 10. do 28. 10. Kdo bych chtěl letět, má se obrátit na Jakuba Antoše. No, to asi výzva není, tady jsme s Mirkem vlak nenašli…

* Klání s mistrovstvím v roce 2018 se odehraje 21. 4. v Českých Budějovicích.

* Mistrovství Valašska vychází na sobotu 17. 3. 2018 a proto, že v ten den je i Sv. Patrick, je lepší se připravit na všechno ;-)

* 20. 2. 2018 je IPSD, neboli Mezinárodní den kouření dýmky. Forma Stanwell k tomu připravila limitovanou edici billiardky s modrým náustkem a velmi jemným černým rustikem. Zájemci už mohou v očekávání sledovat net.

* Do konce letošního roku je uzávěrka pro fotosoutěž k IPSD. Motivem by mělo být vyfotit se u nějaké památky (nejlépe významné), takže si dovolím můj tip pro toho, kdo chce vyhrát – vyfoťte se se školkou, kde budou nějaké dvě-tři pěkné učitelky, na Karlově mostě v pozadí s Hradčany a to by bylo, aby 1. místo nebylo ;-))

 

 
Třebíčský zámek, tradiční místo tradiční soutěže

 


 

 

Předsálí a část nabídky pro kuřačky a kuřáky.
 


 

  

Ceny pro soutěžící.
 


 

Významný bodem jednání a následně také úvodem soutěže, bylo vyhlášení poháru ADK pro dýmkařskou sezónu 2016 – 2017. Celkem se zúčastnilo 208 dýmkařů a v  jednotlivcích bylo pořadí nejlepších tří toto:

1.       Michal Hubacz  -  PC Dýmka.net

2.       Radoslav Masaryk  -  PC Bratislava

3.       Miroslav Blizňák  -  PC Zlín

Z našeho klubu jsme dopadli takto:

6. Jan Vašek  -  Valašský Fajfklub – skvělý úspěch Honzy a velká gratulace!!
53. Karel Pekárek st.
55. Marek Netolička
58. Dalibor Krampl
73. Radim Přikryl
102. Jan Spáčil
107. Jiří Janků
114. Alois Chumchal
115. Vít Mackovík
118. Karel Pekárek ml.
196. Petr Borovička

Soutěž družstev dopadla takto:

1.       PC Dýmka.net

2.       PC Brno

3.       PC Zlín

Chlapci ze Zlína potvrdili svůj vzestup na všech frontách. Za nás držel pomyslný prapor Honza Vašek, který měl drtivý nástup na dýmkařská kolbiště. Lze si přát, aby to Honzovi vydrželo a někdo se k němu přidal.

Toliko k jednání ADK. Při návratu do soutěžní místnosti nemohu zapomenout výrok Martina Vašáka: „Tomu se říká inhalatorium“. Bylo před soutěží, účastníci se zakuřovali, kupovali dýmkařské nezbytnosti – tentokrát byl asi trhákem doprodej straších ročníků Briáru a Karel I. sháněl čagan, aby ho mohl pověsit. Zhodnotili jsme Štěpánovy dýmky, které si vystavil doprostřed stolu čímž nás týral celou soutěž, ale odolali jsme (i když ta Helloweenka stála za hřích..). A domluvili jsme se, že by se Štěpán stal hostem našeho lednového jubilejního shromáždění, pochopitelně s kufříkem výrobků. Také jsme s Karlem I. dojednali, že v příštím roce u něj vykonáme návštěvu, i kdyby čert na koze rajcoval. A pak už se zahajovalo.

 

 

Start na obzoru
 


 

 

 ... a atmosféra houstne


 

  

 
A zahajuje se

 
 
Karel I. si čte a Alešek dokumentuje

 
 
Nabídka dýmek z dílny Štěpána Kunce

 
 
Honza používá styl periskop, který zavedl jeho jmenovec

 
 
Karel I. se stal nejúspěšnějším z naší ekipy

 
 
Štěpán Kunc - pajpmejkr, který již má jméno

 
 
Slunéčko Harmonia axyridis - původem z Ásie. Sviňa je odolná i v takovém dýmu.

 
 
Fajfklub v akci

 
 
Zlínští v akci
 

Úvodem se vyhodnotila soutěž ADK a pak už jsme se mohli pustit do nového ročníku. Soutěžní tabák byl zvolen Gawith, Hoggarth – Cherry and Vanilla. Černý cavendish, ochucený třešněmi a vanilkou. Myslím, že to je ten typ tabáku, který si buď velmi oblíbíte (nechci říci zamilujete) a nebo vám vůbec nic neřekne. Tak jsme se do něho pustili. Karel I. v klidu studoval briár a nenechal se rušit, S Alešem, Honzou a Tiborem od sousedního stolu, jsme vedli klasické soutěžní řeči. Tak jsme soutěžili a postupně odpadávali, žádnou díru do světa nedělali, takže čest zachraňoval Karel I., který si zakouřil přes hodinu a skončil na pěkném 16. místě, z celkového počtu 64 účastníků. Přes hodinu kouřilo tentokrát 21 soutěžících. S Honzou jsme šli spláchnout soutěžní tabák raritou zámeckého baru – Třebíčskou whisky. Poměrně mladá značka a v nabídce 2 druhy sladové sigle malt whisky – žitná a ječná. Tak jsme šli do věčné, resp. ječné. Lze říci, že cena nadstandardní a chuť – zvláštní. Osobně bych zde nerad vynášel soudy, neboť chuťové pohárky byly díky intenzivnímu kouření dost poznamenané, jen mě překvapilo, že jsem na patře cítil takový zajímavý podtón kávových zrn, což bych u whisky nečekal. Ale příště, pokud nějaké bude, bude chutnat třeba jinak. Takže jsme dopili, vyjedli štrůdl, který se nabízel u výčepu, rozloučili se a vyrazili domů. Nová kuřácká sezóna ADK začala.

Zapsal fojt

Foto fojt a s laskavým svolením Mirek Blizňák

Výsledky ZDE

                                                                        
 

 

 

 

   fotografie (C) Marek Netolička a Mirek Blizňákl, text (C) Marek Netolička