Mikulášské kouření ve Zlíně

Zpátky na strom !!!

15. prosince 2018


Mikulášské kouření se už druhý rok konalo ve stylovém šipkařském klubu s modrým stromem ve znaku. A stejně jako loni jsme ho proměnili téměř v derby Valmez - Zlín, protože jsme vyslali výpravu, která u stolu zabírala stejně místa jako domácí. No, asi i víc, při pohledu na naše urostlá těla. Z přespolních dorazil Radek Masaryk z PC Nitra a nezávislý Mirek Borský z Kroměříže. A pak to bylo na férovku, pět na pět Fajfklub vs. PC Zlín. 


Na baru byl slušný výběr piv, část naší výpravy hypnotizuje vrchního a silou vůle urychluje čepování. Zvlášť Kevin byl toho dne v urychlování velmi efektivní.
Z pětičlenné výpravy byli u nás dva řidiči, neboť pět chlapů je na jedno auto příliš, ať si automobilky tvrdí, co chtějí. Takže se výprava z přepravních důvodů rozdělila rovnoměrně 4 : 1 :-). Ale Zlín není daleko, a tak cesta nebyla příliš zajímavá. Přinejmenším cesta tam. 

Tady vidite sestavu místních, včetně Mirka z Kroměříže. V čele předseda, také Mirek. Chybí Filip, dorazil později.

Znáte nejlepší vtip ze všech? Zní takto: "Ten je dobrý, ten si budu pamatovat". Radek jich vypustil asi čtyřicet, a pamatujeme si snad ten o tom, jak se na poušti dělá milionový obrat. A Rado zřejmě získal novou přezdívku "Bob". Respektive "Boooooob".

Na předchozím snímku chyběl nástěnkář, tak tady ho máte spolu s plným stolem cen. Řekli bychom, že to kluci skoro až přehánějí, cen bylo jak v tombole na plese pro dvě stovky lidí.

Pavel Křižan nás vždycky ohromí svými kouzly. Tentokrát mu pomáhala sličná asistentka, odvádějící pozornost od triků našeho oblíbeného mága. Za odměnu dostala vsazený tiket Sportky na příští středu s kouzelnými čísly. Jsme zvědavi, jestli za týden dostaneme od fojta pohlednici z Baham.

Mirek zapálil v krbu, rozdal zápalky a tabáky, a šli jsme soutěžit.

Kouřil se opravdu výborný americký tabák s poetickým jménem "Podzimní večer" od firmy Cornell & Diehl s jemnou oříškovou příchutí. Chutnal dlouho, byl příjemně vlhký s dobrým řezem, po dlouhé době tabák, který zaujal. Soutěž samotná se nelišila od libovolné jiné soutěže, časy od půl hodiny až po téměř dvě. Zvítězil a putovní pohár pro domácí získal Mirek Blizňák, v luxusním čase 1:49,02. Ani reprezentant PC Nitra si nevedl špatně, byl druhý o pouhých sedm minut. Ale je fakt, že během soutěže nepanoval soustředěný klid, a to se na časech muselo projevit.

Tady si pro cenu přišel Filip. Cen bylo, jak už jsem se zmínil, mnoho, a tak jsme si je mohli vybírat vícekolově. Takový zlínský Ježíšek.

Na závěr ještě Radek se slušivým cvikrem na nose podepisuje davům mladých fanynek památníčky. Nám se z jejich obležení podařilo utéct, ale Radek s fojtem zůstali. Snad se dostali domů také v pořádku.

 

 

Modrý strom má styl. A kluci z PC Zlín jsou skvělí. A proto se tam za rok zase rádi vrátíme. Termín těsně před Vánoci je trochu divoký, ale na druhou stranu je potřeba z toho shonu na chvíli vypadnout, a bafnout si dýmku s kamarády je skvělá záminka.

Cestou zpět už se nic mimořádného nestalo, jeli jsme sice v mrazu s otevřeným oknem vlevo vzadu, dělali bezpečnostní přestávky a pátrali po ztracených zavazadlech, ale to už je jiný příběh :-).

Všem přejeme hezké Vánoce, a těm, se kterými se nepotkáme v Novém Malíně mezi svátky, vinšujeme i hodně štěstí a dlouhý kouř v roce 2019. 

                                                                                 Nástěnkář

Výsledky jsou ZDE. 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl