Mikulášské kouření - Zlín

Valašský Fajfklub drtí elitu  

4. prosince 2021


  Mikuláši, čerti, uhlí a sladkosti v ponožkách už nás moc neberou, ale na Mikuláše se každoročně těšíme jako malí kluci. Protože jezdíme na kouření do Zlína.

Opět to byla výhradně klubová akce v soukromých prostorách, jak už jsme zvyklí. Přijela reprezentace z Rudy, největší výpravu jsme kupodivu přivezli my, a kromě domácích ještě dorazili nejvyhlášenější paliči Michal a  Martin.

Jak už to ve Zlíně bývá, celou akci zahájil Mirek, a hned po něm nastoupil kouzelník Pavel. Jeho triky milujeme, už roky nestíháme žasnout, jak nás vždycky dostane. Letos vytahoval ze včerejšího rohlíku zapečenou dvoutisícovku, kterou dostal do rukou před deseti minutami. To fakt hlava nebere, číslo sedělo ... A nabízel i zmizení manželek, předvedl na kolegyni - nechal ji zmizet pozorovaně i nepozorovaně ... Kdyby využil své schopnosti při kouření dýmky, neměl by konkurenci :-)

Pak jsme se chopili dýmek. Kouřila se latakie English Balkan, z vlastních dýmek a s plnou krabičkou sirek. A místo erárních dusátek jsme dostali všemi milované kožené stojánky na dýmky, tentokrát nevyrobené z použitých žíněnek, ale ze starých medicinbalů.

 Co se týče průběhu soutěže, byla to katastrofa, korunovaná totálním triumfem. Zní to divně, ale je to tak. Nejméně nadějí si dělal postcovidový Marek, který necítil chuť ani vůni. Přesto nejhorší výsledek udělal Radim, který nacpával tak mohutně, až se mu nějaký kousek dřeva dostal do kouřovodu a bylo zle. Ucpáno jak přiklopený komín, prostě nic. Oficiální čas 00.01.50 :-( . Marek se i přes svůj handicap propracoval někam k půlhodině, a pak to pro nás začalo být zajímavé. Po hodině a půl se odhlásil Martin, skončil s bramborovou medailí. Bronz bral náš Honza. A nastal boj o první místo mezi Michalem a Jirkou. A Jirka, v životním čase 01.46.00, slavně zvítězil.

Přehledně, pro lepší pochopení našeho megaúspěchu:

1. Jirka - Valašský Fajfklub
2. Michal Hubacz - PC Nitra
3. Honza - Valašský Fajfklub
4. Martin Pedain - DýmkaNet

Neuvěřitelné.

Po soutěži jsme si u kulečníkového cenu rozebrali asi milion cen, případně od Michala nakoupili tabáky z německé pobočky eTrafiky, poseděli, poklábosili, bafli, klubová pohoda.

No a s blížícím se večerem jsme skočili do Markova německého vozu české značky a vyrazili k domovům.

Bylo to mimořádně strávené mikulášské odpoledne, prostě super.

Díky pořadatelům, blahopřání našim borcům co byli na bedně, a všem hezké svátky, protože do Vánoc už se zřejmě neuvidíme.

Nástěnkář

 


Náš šampion. Jirka porazil dvojici, která standardně okupuje stupně vítězů na většině soutěží.
Mládenci ve slušivých svetrech nepodcenili přípravu.Sklo s poetickým nápisem ŠKOPEK, v pozadí klubová vlajka, bez stojanu, který zůstal zapomenutý doma.

Kouzelník Pavel právě loví dvoutisícovku zapečenou ve včerejším rohlíku, za nadšeného příhlížení mladých fanynek


 
Zde Pavlovu vystoupení přihlíží chlapci z Rudy - zleva Pepa, Franta, Olda. Ruka s doutníkem patří Michalovi.


 
Přehlídka poražených :-)
Vlevo Michal, kterého podrtil Jirka, vpravo Martin, který skončil za Honzou.
 

 

Vítězný okamžik našeho Jirky. Mirek mu předává pohárek, náhradu za putovní pohár, který nepřivezl Martin. Ten asi nepředpokládal, že nevyhraje.  Nástěnkář si za své nezapálení vysloužil univerzální plastovou trubku :-)

A ještě nesmí chybět výsledky

 

 

 

    text a foto (C) Radim Přikryl