VII.Hanácké kóř

Fajfklub na Hané

 

24.března 2007


      Úvod naší výpravy do Olomouce byl jako obvykle poznamenán chaosem v organizování dopravy. Poté, co jsme zjistili, že dostat se do hanácké metropole veřejnými dopravními prostředky v rozumném čase a za přijatelnou cenu je prakticky nemožné, začala fáze dvě. Začali jsme řešit kdo z nás vezme auto, kolik nás vlastně pojede atd. Počet našich reprezentantů průběžně kolísal mezi čtyřmi a šesti a počet aut od jednoho ke třem. Nakonec nás vyrazilo šest ve dvou autech, což se ukázalo jako optimální :-) Sestava byla: fojt Marek, technik Dalibor, dezénista Aleš, nástěnkář Radim, Pavel coby členská zakladna a čekatel Zbyněk. A navíc mezi spřízněné duše patří i Pavel Háp, takže nás v Olomouci zřejmě bylo víc, než z kteréhokoliv jiného klubu.
 

Velmi efektní poutač - netřeba šipek a slov, každý ví kam má jít

Pohled do sálu

Hudební doprovod - ovládal všechny styly a žánry

Očko

     Soutěž se konala v restauraci patřící ke sportovní hale, což s sebou přinášelo zajímavé situace. Hlavní z nich bylo to, že velika okna lokálu směřovala přímo nad palubovku haly, kde se odehrával volejbalový mač. K pozitivům patřilo, že se jednalo o zápas dívčích družstev, což se setkalo se značným zájmem přítomných gentlemanů. Horší bylo, že zvuková kulisa z reproduktorů zavěšených přímo pod okny restaurace dávala slušně zabrat našim ušním bubínkům a nervové soustavě. Zvlášt zajímavý byl kontrast sportovního rámusu s hudbou, kterou v přední části sálu preludoval hudebník objednaný pořadateli. Bohužel, zvuk byl celkově nejslabší stránkou soutěže. Ať se prezident HDK Jan Cetkovský snažil sebevíc, v zadní části sálu téměř nebylo slyšet co do mikrofonu oznamuje. Stejně tak jsme pak nebyli schopni porozumět pokynům rozhodčích. Jen na okraj - jeden z nich byl stylově oblečen v teplákové soupravě, inu, dýmkaření je také sport a k místu konání to docela sedělo
:-). V průběhu soutěže pak vedení soutěže rezignovalo na informování o počtu ještě kouřících soutěžících, takže se ze soutěže vytratila jakákoli dramatičnost.   

Excelentní dusátko od Jirky Zapletala

Přehlídka cen, zajímavé byly skleněné dýmky, skládané z tabulek skla na způsob okenních vitráží - nekouřitelné, ale efektní

A zde pravá polovina našeho teamu - Marek, Pavel, Aleš ...

... a levá, Radim, Zbyněk, Dalibor

Čekatel s technikem

Vlevo Mirek Nop, třetí u nás, třetí zde

     Ale abychom jen nekritizovali- soutěž klapala časově, byla velice slušně zajištěna sponzorsky a sami dobře víme, jakou práci dá zorganizovat akci pro desítky lidí -konkrétně 51 (!)- tak, aby byli všichni spokojeni.
A teď k naší účasti. Kouřily se tři gramy Talismanu od Gawitha, potažmo Stanislava. K tomu standartní dvě zápalky a nádherné, opravdu skvělé, dusátko od Jirky Zapletala. Po zahájení soutěže se dlouho nic nedělo. Zapálili všichni, a první "odpadlík" se ohlásil až po patnácti minutách. Z našeho teamu se nezadařilo Zbyňkovi, ovšem až po 32 minutách. Vzhledem k tomu, že to byla jeho teprve druhá soutěž - velmi pěkný výkon. Všichni ostatní Valaši pak odpadli v rozmezí 44 - 50 minut, což sice není bůhvíjaký čas, ale zase je fantasticky vyrovnaný týmový výkon, škoda, že nebyla vyhlášena soutěž družstev, tam bychom nebyli bez šance :-) .   Nejlépe z nás se umístil Dalibor, a to na dvanáctém místě, takže žádná ostuda. Zvítězil Alois Pospíšil z Dýmal klubu Šumperk, s tradiční kšiltovkou naraženou skoro až na nos. Pro zajímavost - třetí místo, stejně jako u nás na Starostově fajfce, vybojoval Mirek Nop z EPC Olomouc.    

Jen pro ilustraci - pohled z okna restaurace

Vítěz

     Tož tak. Po vyhlášení výsledků nás už v místě konání soutěže vcelku nic nedrželo, ještě jsme se rozloučili s kamarády a známými a vydali se na zpáteční cestu. Nemůžeme říct, že jsme byli přímo zklamáni, spíš jen po dvou excelentních ročnících "Klání zemí koruny české" (jeden ZDE a další ZDE) víme, že olomoučtí mají na víc. Holt nasadili laťku příliš vysoko :-) V každém případě to bylo vcelku příjemně strávené odpoledne mezi kamarády, takže se příští rok v Olomouci určitě zase uvidíme.
 

P.S.: prosíme vás, lidičky na všech možných soutěžích, my nejsme Valašský fanklub - vždyť jsme u registrace předkládali průkazy, na kterých je jméno našeho klubu jasně napsané :-)

 

 

  text a  foto (C)  Radim Přikryl