Nástěnkář v nemocnici - říjen/listopad 2008

Život je jako puk

sepsal a nafotil Fojt


    Někde jsem před již drahným časem četl nádhernou metaforu o životě. Život je jako hokejový puk, nikdy nevíš, kam tě trefí. Přiznám se, že to mně ihned vytanulo na mysl, když jsem před několika týdny, během dopolední části zasedání zastupitelstva dostal od nástěnkáře Radima  SMSku, že do klubu chvilku nepřijde, neb leží upoután na lůžku a také k přístrojům na JIPce. Ta krátká zpráva mě opravdu trefila jako puk, do nechráněného místa. Komunálně-politické problémy ustoupily do pozadí a já přemýšlel, jak našeho drahého kamaráda povzbudit. S ohledem na pozdně noční dodiskutovávání komunálně-politických záležitosti, jsem se k Radimovi dostal až druhý den. Když jsem uviděl našeho nástěnkáře, jindy hbitého jako leoparda, jak bezmocně leží omotán různými šlaušky, se zuby ve skleničce vedle hlavy (naštěstí se ukázalo, že jsou sousedovy ...), na chvíli mě přešel humor a začal jsem se i stydět za poněkud žertovné dary, které jsem mu přinesl. Konzerva „Vepřových jater na cibulce ve vlastní šťávě“ se zde opravdu hodila, jako starý kuchyňský nůž na pitevnu. Image aspoň trochu vylepšila konzerva broskví pro diabetiky – ono s cukrem nejsou žerty ani na JIPce… Naštěstí Radim se rutinovaně prohrabal změtí drátků a šlaušků do sedací polohy a začal mě –chvílemi i žertovně- seznamovat s tím, co ho na JIPku přivedlo. Přátelé –a zejména případné přítelkyně- nebudu zde úmyslně uvádět, co za trombu způsobilo bordel v jeho těle. Pouze pro všechny kuřáky dýmky dodám, že z KOUŘENÍ DÝMKY TO NENÍ !!! Konec konců z přiložené fotografie je vidět, že Radim napojený na elektriku vůbec nevypadal špatně.

     Ale abych se ve svém úsudku nemýlil – čert věř doktorům -  uspořádal za několik dnů Valašský Fajklub první konsiliární vyšetření svého člena. Myslím, že to byla světová premiéra. U lože Radimova se sešla úctyhodná společnost těch nejlepších mozků našeho klubu (kdo nebyl s námi, má smůlu) a velmi sofistikovaným, vizuálně-verbálně-hmatovým  vyšetřením shledala, že se manželka –která u celého vyšetření byla přítomna (my nic neskrýváme ...)- nemusí o svého živitele, a našeho kamaráda, vůbec strachovat. Konec konců tuto diagnózu potvrdila i značně početná skupina sestřiček z oddělení.

Lékařské konzílium okolo lože nebohého nástěnkáře
 
Pohled na kvalifikovaného specialistu v pacientovi vzbuzuje naději na brzké zlepšení jeho stavu Honza telefonicky konzultuje s doktorem Hausem a panem Cikrtem
 

      Ale proto že čert nikdy nespí, věnovali členové klubu ve větší či menší intenzitě soustavnou péči našemu nástěnkáři, až do konce jeho pobytu v nemocničním zařízení. Radime, jsme rádi že jsi zpátky. Jenom prosím přehodnoť, zda má smysl se honit na kole, pít nealkoholické pivo, nejíst bůček, počítat vypité kávy apod. Porozhlédni se okolo sebe v klubu, na ostatní členy a pochop, že hezké bříško patří k osobnosti kuřáka dýmky, stejně jako rozvážné pohyby (ne to zběsilé šlapání do pedálů). A i objednávka několika vajec na špeku potěší kuchaře naší občerstvovny, a tebe nakonec pohladí v žaludku i na duši. Tak hodně zdraví!!!

 

Tvůj fojt!                         

    

 

 

  fotografie i text (C) Fojt