Titul se uděluje za
příkladný sortiment dýmek, tabáků a dalších dýmkařských potřeb
a za ochotu a příkladný přístup k uspokojování potřeb kuřáků dýmky.

Valašský Fajfklub se již před lety rozhodl, že se bude snažit podporovat dýmkařskou kulturu a užívat si životní styl, jehož součástí je i zodpovědný přístup ke konzumaci tabáku. A protože dýmkaři jsou ohrožený druh na okraji společnosti, vážíme si každého, kdo je nám v realizaci našeho životního stylu nápomocen.

Obchodování s dýmkařským sortimentem vyžaduje slušnou dávku erudice a znalostí, protože sortiment dýmek, tabáků a všeho možného příslušenství, filtry počínaje a stojánky konče, je opravdu rozsáhlý. A tak jsme se usnesli, že pokud takového prodejce ve svém okolí najdeme, podpoříme ho alespoň morálně a z tohoto důvodu vzniklo toto ocenění. Ocenění spočívá v možnosti celoročně používat Certifikát a ve vylepení exkluzivní nálepky "ZDE nakupuje Valašský Fajfklub" (obojí navrženo a vytvořeno nástěnkářem, vytištěno péčí  firmy Kompakt manželů Šumberových, děkujeme).

V prvním ročníku zvítězila trafika "Pod Schodkama" na Mostní ulici, kousek pod náměstím ve Valašském Meziříčí, majitelky paní Kubánkové. 

Kvalitní samolepka zdobící
dveře trafiky
Vřelé přivítání a nadšené převzetí ocenění Certifikát

Paní majitelka je ze zdravotních důvodů dlouhodobě nepřítomná, a tak jsme po delším vyjednávání došli k domluvě, že osvědčení o výhře předáme v zastoupení starší ze střídajících se prodavaček. K předání došlo v pátek 27.února. Delegace Fajfklubu dorazila do trafiky v pět odpoledne. Na další průběh událostí existují dva náhledy: dle nástěnkáře byla paní prodavačka velmi nerudná, téměř až protivná a ocenění pro ni znamenalo pouze práci s věšením jakéhosi certifikátu. Bylo nám blahosklonně dovoleno nalepit na dveře obchodu nálepku "ZDE nakupuje Valašský Fajfklub", paní se s odporem nechala vyfotografovat s fojtem, který jako protřelý politik nehnul brvou a celou situaci zvládl s přehledem. Za trapného ticha jsme se sebrali a vytratili se. Podle druhého náhledu byla babička v trafice docela zaskočená, tolik pěkných a slušných chlapů pohromadě dlouho neviděla. Dokonce měla strach se zvěčnit na fotografii, aby nám nepokazila náš archív - velmi ohleduplné. I když byla neskutečně dojatá, až se jí nedostávalo slov, ihned ochotně a aktivně přemýšlela, kam pověsit to úžasné dílko. No a když ji nástěnkář nakonec umyl dveře z obou stran, aby tam mohl umístit nálepku, naprosto ji zvlhla její malá, roztomilá očička. Přeberte si to sami.

Ale abychom byli poctiví, tohle byla jen drobná vada na kráse, vítězná trafika je v dýmkařském sortimentu opravdu příkladná a naše členstvo v ní každoročně utratí nemalý peníz. Držíme palce, ať to dlouho vydrží.