Mikulášské kouření 2017  

Přestěhovali jsme se do podzemí. Byl to doslova underground.

2. prosince 2017, Zlín


  Mikulášské kouření ve Zlíně je milá, komorní soutěž, která je pro nás takovým malým vyznamenáním a poctou. A to proto, že jsme jedni z mála, kteří se jí se kromě domácích smí účastnit. Do roku 2014 to byl klubový přebor PC Zlín, a od dalšího roku se nám dostává té cti, že jsme zváni , abychom si s domácími poměřili délku kouře :-)    

Chystali jsme se jet čtyři, i vzhledem k velikosti vozu, kterým disponuje nástěnkář, ale úplně neplánovaně se k nám přidal Jirka, kterému se nečekaně udělalo odpoledne volno :-).

Trochu na to doplatil Honza, který coby nejhubenější nafasoval místo vzadu uprostřed, kde věru není o co stát. Ale naštěstí jsme byli namačkaní až od Vsetína, kde jsme přibírali Aleše, čili mu bylo hodně teplo jen asi půl hodiny.

Aleš nás cestou bavil svými podnikatelskými vizemi, fojt si chtěl vystoupit na Syrákově, aby si vyzkoušel, jak se v zimě cítí kůrovec, cesta prostě hezky ubíhala.

Na konci cesty nás čekala díra do podzemí. Ovšem přes počáteční nedůvěru jsme nakonec poznali sympatický šipkový klub, sice bez oken, zato s originální výzdobou a dobrou atmosférou.


 

Pomalovaná trafostanice -viz titulní obrázek nahoře- a pak díra do země. Trochu jsme znervózněli, když jsme vchod připomínající noru viděli.

Ještě stále jsme nebyli úplně klidní.


 

A pak jsme pookřáli.
Příjemný podzemní šipkařský klub.

 

Aleš se upisuje na startovní listinu.
Zatím ještě udrží pero.

 

  

Soutěžní tabák. Je-li vám tvář povědomá, máte pravdu.
Je to ON, náš doktor.
Pod motto pod jeho portrétem se všichni podepisujeme.

 

Nevíme přesně, kde je Chech Republic, asi je to nějaká veselá země, ale co chcete po Němcích, přece se nebudou učit anglicky.
Pro puntičkáře - jsou tam nejméně dvě další chyby :-(
 

Byli jsme na místě kolem poledne, a tak jsme měli hodinku času na společenské záležitosti. Poklábosili jsme s hostiteli, přidali pár kousků do cen a zasedli k soutěžním stolům.

Do startovní listiny jsme se zapsali sami, nafasovali krabičku sirek, tabák Joe´s Special Reserve a odstartovali. Průběh soutěže byl docela zajímavý. Ze třinácti účastníků jsme rychle obsadili třinácté, dvanácté a jedenácté místo, a teprve potom odpadl aspoň jeden reprezentant místního klubu, Tibor. Další průběh byl celkem vyrovnaný, a zajímavost nastala okolo hodiny a půl, kdy skončil Martin Pedain - a ve hře byl už jen náš Honza Vašek. Honzík je prostě talent a zvítězil ve druhé soutěži krátce po sobě - naposledy před měsícem v Raškově.

Bojovalo se o tento putovní pohár ...


... a o tuto hromadu cen.

 

Hostitelé z PC Zlín

 

Tři naši + domácí Tibor

 


 

Michalovi kouká přes rameno Radek Masaryk.

 

Domácí Mirek Blizňák.

 

  

 Pro Mikulášské kouření je typické vícekolové rozdělování cen. Na stole je hromada, každý si něco vezme, a když zbude, jde se další kolo. Je to neobvyklé a milé, každému udělá radost, když si odnese pár dárečků. U nás měl, kromě Honzy, který si odnášel putovní pohár, největší radost Marek, který si hrdě odnášel veliký zlatý penis, ve velikosti vpravdě pornografické. 


Martin Pedain se stydí, že ho už podruhé překouřil náš Honza

Podle všeho má ale něco s rukama ...

Marek vyhrál zlatého pindíka


A Honza trofej nejcennější

Takový pohled se vám dnes naskytne už jen zřídka
Marek v šipkách dohání,
co se mu nepodařilo s dýmkou

Po vyhlášení výsledků se znova rozproudila zábava, šipky, stolní fotbálek apod., a najednou se přiblížil podvečer, a bylo načase se rozloučit. Celá naše pětice se opět natlačila do jednoho auta a se zástávkou ve Vsetíně, kde jsme do domácí péče předali notně znaveného Aleše, jsme byli za pár desítek minut doma.

Kluci z PC Zlín - díky, bylo to super, a těšíme se až se zase potkáme, s některými o Vánocích v Malíně, a s ostatními nejpozději na jaře na naší Starostově Fajfce.

                                             Nástěnkář 

    Výsledková listina ZDE.                                                                    
 

 

 

 

   fotografie (C) Marek Netolička, Mirek Blizňák, Radim Přikryl text (C) Radim Přikryl