Aktuální dění v klubu ... 2005
 

Archív ... jak šel život ve Valašském Fajfklubu v roce 2004 se dočtete ZDE.

8.prosince

Fajfklub ukončil letošní sezónu vánočním dýchánkem, výjimečně ve čtvrtek. Sešli jsme se úplně všichni, včetně nového čekatele, v salonku naší Koliby, který Marek dopředu vyzdobil jmelím a vánočními větvičkami. Oficiální zhodnocení života klubu v tomto roce provedeme během dvoudenního "Jubilejního shromáždění" v Hranických Loučkách, takže jsme se jen bavili, jedli a pili. Do Koliby byla dovezena speciální zásilka čaje pro dýmkařské kluby, viz foto, tak jsme jej všichni ochutnali. Protože nás čekal normální pracovní den, rozešli jsme se v rozumném čase a dobré fyzické kondici.

Valašský Fajfklub tímto přeje všem čtenářům tohoto webu hezké Vánoce, novou dýmku pod stromečkem a pevnou ruku při nacpávání v roce 2006.

21.listopadu

Výjezd do Rudy n.M se bohužel nekonal. Začátek soutěže v 17 hodin by neumožnil cestu zpět domů za přijatelných světelných podmínek, a hromada čerstvě napadlého sněhu zhatila plány našich reprezentantů definitivně. Snad napřesrok, a nejlépe pak s noclehem.

19.listopadu

Včera proběhl další řádný dýchánek, za nevalné účasti, omluvili se přitom pouze Marek a Kuba, který nám dokonce omluvenku zatelefonoval on-line z Mníšku pod Brdy. Naproti tomu jsme přivítali hosta, možná i budoucího člena, pana Pekárka. Debata byla tentokrát docela obsáhlá, probírali jsme termínové záležitosti - vánoční setkání a tradiční "Jubilejní shromáždění Valašského Fajfklubu" v Hranických Loučkách.  Docela vážně jsme probírali i otázku budoucího financování činnosti klubu a řeč přišla i na plánovanou výstavu dýmek z Kelče při příležitosti jarní "Starostovy Fajfky". 

Pokud dovolí čerstvě napadlý sníh, praporečník s technikem dnes vyjedou za reprezentací klubu na tradiční Podzimní kouření v Rudě n.M.

Omlouváme se čtenářům, stále ještě čekáme na reportáž z Třebíče, stručný záznam ze Starostovy Fajfky se stane zřejmě také definitivním. Ale při troše štěstí se sejdou i s informacemi z Rudy.

Informaci o termínech plánovaných klubových akcí najdete v členské sekci.

5.listopadu 20:05 hod.

Soutěž O starostovu fajfku je za námi. Musíme se pochválit :-) Sešlo se nás asi třicet, atmosféra fantastická, soutěž skvělá. Účastníci ze všech koutů Moravy i Slezska, tradičně přijel i pan Omrt z Hradce Králové, pohoda. Spousta cen, dobrý tabák, kvalitní časy.

Reportáž má tentokrát na starosti někdo jiný, čili jen pro rychlou aktuální informaci nabízím hrst fotografií  a samozřejmě výsledkovou listinu.
Budeme se snažit zveřejnit zde  podrobnější zprávu  co nejdříve, stejně jako více informací o naší účasti v Třebíči.

4.listopadu

Poslední přípravná schůzka, kontrola úkolů, vše zdá se být splněno, snad to zítra dobře dopadne.

28.října 2005

Kolegové fojt, praporečník a Aleš dnes odjeli na Třebíčské kouření.  
Starostova fajfka se blíží až příliš rychle, přípravy vrcholí. Sledujte na stránce stejného jména.

23.října 2005

Protože jsem byl po návratu z Anglie několik dní poněkud off-line a pak ještě několik dalších dní pracovně v zahraničí, dozvěděl jsem se až dnes, že kolegové z klubu absolvovali "výslech" v Českém rozhlase, ve studiu ve Zlíně. Protože je to rozhodně zaznamenáníhodná událost, přinášíme o ní informaci ZDE

21.října 2005

Řádný dýchánek. Účast byla nepřímo úměrná minulé mimořádné schůzce. Hrstka přítomných využila čas k dalšímu upřesnění prací na přípravě listopadového klání, Lojza jako ředitel soutěže drží vše pevně v rukou. Uvidíme, věříme že  všechno dobře dopadne. Další řádné setkání bude už "posoutěžní" a pomalu už "předvánoční".

14.října 2005

Uskutečnil se mimořádný dýchánek, na kterém účastníci zájezdu prezentovali své londýnské dobrodružství. Vyprávění se setkalo s velkým zájmem, přišlo více lidí, než se dostavuje na pravidelné schůzky. Přišli i ti, o kterých už jsme jen matně tušili, zda jsou ještě našimi členy :-)  V podstatě se dá říci, že tam byli úplně všichni, mimo pisatele těchto řádků. Mimo Londýna se probíraly také úkoly týkající se příprav letošního ročníku soutěže "O starostovu fajfku", který se už kvapem blíží.

11.října 2005

Ve zdraví jsme se vrátili, spousta zážitků,  Londýn nás nadchl. A aby to nebylo všechno, Aleš a Lojza se s velkým úspěchem zúčastnili Holomóckého dótníku -soutěže v pomalém kouření doutníků. V pátek 14.října to vypadá na mimořádný dýchánek s prezentací naší "expedice na ostrovy". Podařilo se vytvořit oficiální reportáž z Londýna, byla podrobena řádné kritice, ano, trvalo to týden, sypu si popel na hlavu.  Pochvalu zaslouží praporečník Alois za excelentní reportáž z "Dótníku", přes nepříznivý stav internetu se ji podařilo dnes umístit na web.

Vše najdete v rubrice "Akce"

16.září 2005

A je po prázdninách, a jak to tak vypadá s počasím, i po létu. Dovolené jsou za námi a tak se zdá, že  jediné, na co se ještě letos můžeme opravdu těšit, je klubový zájezd do Anglie. Třetí pátek v měsíci tentokrát připadl už na šestnáctého, a proto se nám po přátelích z klubu ani nestačilo moc stýskat.  V pošmourném odpoledni se nás sešlo nemnoho, omluvili se fojt a světluška, ostatní nedorazili bez udání důvodu. Pánové, chyťte se za nos, ve dvacátém prvním století, kdy má každý nejméně dva e-maily a tři mobily je to poněkud nekolegiální.
    Témata se probírala, jak jinak, všelijaká. V jednání je možnost naší prezentace v trafice "Pod Schodkama", probrali jsme další podrobnosti ohledně naší reprezentační mise do Londýna, která se blíží závratným tempem. Jsme nedočkaví jako malí kluci.    
    Chtěli jsme uvést do života změnu stanov, týkající se neúčasti na dýcháncích, ovšem narazili jsme na pravidlo, že hlasovat se smí pouze v přítomnosti fojta. Fojte, vrať se mezi nás, nejen hokejem živ je člověk.
    Příští aktualita bude už po návratu z Londýna, věřím, že zde najdete obsáhlou reportáž se spoustou úžasných fotografií.  

19.srpna 2005

V pátek o pěti jsme se opět sešli na Kolibě. Prázdninový čas se sice poněkud podepsal na účasti, ovšem i tak se nás sešlo dost na to, abychom společně strávili příjemné odpoledne. Setkali jsme se s raritou, František přinesl originál Tarase Bulbu. Hmmmm ... vzhled bledý, vůně žádná, ovšem chuť dramatická. Byli jsme potěšeni návštěvou pana Jamesona, kterého za námi poslal absentující fojt. Přivedl s sebou ještě několik kamarádů a ti nám podvečer zpříjemnili ještě více. Začali jsme řešit první záležitosti týkající se blížící se soutěže "O starostovu fajfku", a neméně důležité záležitosti týkající se našeho klubového výletu do Londýna. Vrcholem programu bylo předvedení klubového společenského oděvu. K tomuto se propůjčil sám nástěnkář a sklidil neskrývaný obdiv  nejen u členů, ale i u přihlížejících návštěvníků restaurace Koliba.

15.-16.července 2005

Po půlroce který uběhl jako voda, uplynulo zkušební období dvou čekatelů, Zdeňka a Aleše. Protože se oba ve zkušební době chovali vzorně, proběhlo řádné přijímací řízení. A protože je léto a technik má na zahradě altán ... vše bylo skvělé a dobře to dopadlo, tedy alespoň pro některé. Více v "akcích" nebo ZDE. Protože se Fajklub rozhodl vyslat několik reprezentantů na poznávací zájezd do Mekky novodobého dýmkařství, do Londýna, probrali jsme několik organizačních záležitostí týkajících se této akce.

6.července 2005

Vyjeli jsme si na výlet do Jeseníků, na zámku Jánský vrch je k vidění část největší kolekce dýmek v Česku. Reportáž najdete v sekci "Akce" nebo ZDE. Výlet byl povedený, i přes nepřízeň počasí. Přivezli jsme si spoustu zážitků a i trochu poučení. 

V pátek 15.července proběhne řádný dýchánek na mimořádném místě, setkáme se u technika na zahradě. Dojde k přijetí dvou nových členů a jejich oficiální vstup do našich řad řádně oslavíme.

18.června 2005

Včera proběhl velmi úspěšně další pravidelný dýchánek. Byli jsme opět překvapeni vysokou účastí členstva, je opravdu potěšující, že jsme fungující spolek. Probrali jsme plán akcí, stav plnění úkolů, průběh šití vest, společnou objednávku hliněných dýmek, potratové lodě, romskou otázku (zohlednili jsme vítěze Superstar), plánovaný klubový výlet do Londýna  a vůbec jsme strávili páteční podvečer velmi příjemně. Bylo to letos současně první setkání pod širým nebem, respektive pod slunečníky v zahrádce u "naší" Koliby. Jen některé z nás trochu znervózňovaly pobíhající děti, které se dožadovaly pozornosti se slovy:"Tatínku, tatínku". No, jeden nikdy neví, že.  Z Lojzy pak vypadlo, že má narozeniny, a tak poručil kolečko Jamesonů, Jirka prý má narozeniny také, sice až v září, ale objednal také ... no, prostě pohoda.  

Další dýchánek plánujeme na červenec u technika v altánu, bude slavnostní, proběhne na něm slavnostní přijetí dvou čekatelů mezi řádné členy.

A v členské sekci jsou ke stažení "tabákové" materiály co přivezl Světluška z Mostexu. A pro krátkozraké jsem zvětšil odkaz na seznam členů :-)

23.května 2005

A už jsme z Brna zpátky. Nebudu se na tomto místě rozepisovat o rozčarování z akce s tak prestižním názvem. Jedním slovem - rozpačité.  Více si přečtěte v sekci Akce, nebo zkratkou ZDE.  Průběh akce s takovým potenciálem, zvláště pak v době diskuze o spolupráci či sloučení asociací zastřešujících dýmkařské kluby v ČR, inspiroval i našeho fojta k sepsání svých postřehů. Ty naleznete ZDE.

Byla ustanovena další funkce, samozřejmě neplacená a čestná, je to "praporečník". Tento zvlášť disponovaný jedinec je povinen na soutěže vozit vlaječku VF, starat se o ni a umisťovat ji vždy na kvalitní a dobře viditelné místo. Touto navýsost prestižní funkcí byl pověřen Lojza Chumchal.

20.května 2005

Fajfklub žije přípravami na Mistrovství republiky v Brně. Neděláme si velké iluze o získání titulu kýmkoli z nás, ale těšíme se velmi. Bohužel s námi nejede náš soutěžní "tahoun"Honza. Takže naše účast bude spíš v duchu Coubertinovského "není třeba zvítězit, ale zúčastnit se". Ale třeba zazáříme, reportáž  najdete na našich stránkách snad již během víkendu. 

10.května 2005

Začínáme pomaličku plánovat účast v Poznaní na MS družstev, 15.-16. října.  A samozřejmě se těšíme na Mistrovství ČR v Brně. Přihlášky posíláme individuálně, a je na ně čas jen do 15.května !

Členská sekce doznala zásadní proměny. Kdo neví, jak se přihlásit, zeptejte se nástěnkáře.

28.dubna 2005

Pozor! Mimořádně se sejdeme v pátek 29.dubna na Kolibě v 19 hodin !!! Účast nutná !!! Podrobnosti v členské sekci.

22. dubna 2005

Proběhl mimořádný dýchánek, zhodnotili jsme naši účast v Olomouci, a hlavně nám světluška Víťa prezentoval vše, co se dozvěděl na semináři o tabácích ve firmě Mostex, který se konal v pátek před olomouckou soutěží. Zase jsme o něco chytřejší a můžeme kouřit odborněji. Probírali jsme naši účast na soutěžích v Rudě a v Brně, je škoda, že se tyto dvě kvalitní akce konají pouhý týden po sobě. Podrobné informace o obou akcích nabízíme ZDE.

17.dubna 2005

Právě jsme se vrátili z Olomouce. Skvělá akce, skvělá organizace, výborný program. Určitě nejlepší soutěž, které se členové VF v několikaleté historii klubu zúčastnili. Reportáž včetně fotografií najdete přímo ZDE.

14.dubna

Kvalifikační setkání Valašského Fajfklubu ve velkém sále hradu Pernštejn. Obáváme se, že příští rok nám již toto nebude umožněno.

7.dubna 2005

Vyhlašujeme mimořádnou schůzku ve středu 13.4., ve 20 hod.na Kolibě. Probereme taktiku, dopravu, organizační záležitosti apod. Můžeme i lehce potrénovat. Týká se to hlavně těch, kteří se  o víkendu účastní klání v Olomouci.

4.dubna 2005

Zde najdete program V.klání zemí koruny české v Olomouci. Akorát mi není jasný ten skotský dudák. Že by si grafik spletl hudební nástroj s dýmkou?

18.března 2005

Chytili se za nos. V březnu jsme se sešli všichni, včetně čekatelů. Hlavní debata se vedla o přípravě výjezdu na dubnové kouření v Olomouci, na které se všichni moc těšíme. Soutěž připadá přesně na datum dubnového dýchánku, takže se oficiální schůzka ruší. Zřejmě se ještě sejdeme před odjezdem na soutěž, abychom probrali organizační záležitosti. Předpokládám, že fojt vyhlásí "mobilisaci" a sejdeme se někde ve večerních hodinách.

19.února 2005

Na včerejším dýchánku -mimochodem s poměrně chabou účastí, dotyční ať se chytí za nos- byli do oficiálního čekatelského půlročního období přijati dva potenciální budoucí členové VF, Aleš ze Vsetína a Zdeněk z Valmezu. Když všechno dobře dopadne, budou moci projít přijímacím ceremoniálem v polovině letních prázdnin.

Probrali jsme stav plnění úkolů z minulého dýchánku a plán předpokládaných výjezdů v průběhu tohoto roku. Kromě účasti na soutěžích plánujeme nejméně jednu exkurzi u výrobců dýmek.

10.února 2005

Do sekce "akce" přidávám kalendář dýmkařských akcí pro rok 2005, a to jak česko-moravských, tak i z blízké ciziny.

27.ledna 2005

Přidávám dvě zajímavosti do sekce "Co se jinam nevešlo". Jednak perličku od našeho "záznamníka" Jakuba, který se probíral starým snářem a našel výklad toho, co znamená "dýmku ve snu viděti".  Druhá věc je neméně potěšující, na českém internetu přibyl další dýmkařský web, firma Jan Pipes zprovoznila  webové stránky s nabídkou svých dýmek.   

25.ledna 2005

Připomínáme úkoly, rozdělené na Jubilejním shromáždění. Jedná se především o cenovou nabídku na reprezentační oděvy a jejich označení, a dále pak o úpravu znaku klubu - zajištění překladu textu. Termín - nejpozději do příštího dýchánku 18.února 2005.

24.ledna 2005

Prozatím nejlepší akce tohoto roku ( máme teprve leden, že :-) je úspěšně za námi, musíme říci, že patřila opravdu k tomu lepšímu, co jsme v našem společenství zatím "spáchali". Dvoudenní akci jsme nazvali "Jubilejní shromáždění Valašského Fajfklubu". Probrali jsme organizačně-politické záležitosti, odhlasovali změny stanov, slavnostně přijali nového člena, udělali pořádek v členské základně, a pak už jsme se věnovali dodatečné oslavě příchodu Nového roku spojené s malým ohňostrojem a dalším veselostem. 

17.ledna 2005

Podle aktuálních informací se výjezdního zasedání zúčastní zřejmě všichni řádní členové. Zahájení se předpokládá v 17 hodin, doprava na místo individuální. Zajištěna je večeře, nocleh a snídaně. Na lyžování a sáňkování to nevypadá, alespoň se nebudeme sportováním rozptylovat od společenských aktivit.  

Byl jsem anonymně upozorněn na člena VF s nejlepší docházkou v loňském roce, resp.se 100% účastí na akcích. Ano, tušíte správně, je to náš fojt Marek, který nám tímto jde příkladem. 

7.ledna 2005

Další schůzka -spíše dvoudenní výjezdní zasedání- se bude konat u Světlušky v Hr.Loučkách. Upozorněte manželky, sežeňte si hlídání pro děti a připravte se na dodatečnou oslavu Silvestra !  Akce je podle posledních informací plánována na pátek/sobotu 21.-22.ledna.

K přečtení doporučuji výzvu na téma "Největší  Čech" v sekci "Co se jinam nevešlo".

6.ledna 2005

Provedl jsem úpravu stránky "O nás", přibylo o něco podrobnější představení "tvrdého jádra" Fajfklubu. Plánujeme rubriku "dýmky a tabáky", která by měla vznikat přičiněním ostatních členů.

Vánoce 2004

Nic zaznamenáníhodného se momentálně neděje, tak jsem využil pauzu k tomu, že jsem přemístil stránku "Aktualit" z roku 2004 do archívu, a na jejich místo nastoupily události roku 2005. Stránka se už docela nafukovala a její načítání bylo zbytečně dlouhé. Samozřejmě se k nim můžete kdykoliv  vrátit prostřednictvím odkazu hned pod nadpisem této stránky.