Aktuální dění v klubu ... 2011

  Co se kde šustlo a měli byste o tom vědět


 

 


 

 

 

ARCHÍV

Přehled událostí roku 2010

Přehled událostí roku 2009 najdete TADY

Archív novinek roku 2008 je ZDE

Aktuality roku 2007 se přestěhovaly SEM 

ZDE najdete aktuality roku 2006

ZDE najdete aktuality roku 2005

ZDE najdete kompletní ročník 2004

 

 


 


Valašský Fajfklub Vám přeje krásné vánoční svátky, příjemného Silvestra a dlouhý kouř v roce 2012.

A těšíme se na setkání 17. března na desáté Starostově Fajfce !
 

 

Valašský Fajfklub stále funguje, i když podle těchto Aktualit by to mohlo vypadat jinak. Už dlouho jsme neuspořádali žádnou mimořádnou akci (vzpomeňte s námi na Londýn, Dukovany, přehrady Dlouhé Stráně a Bystřička), a činnost klubu se omezila na pravidelné schůzky pevného jádra členů a výjezdy na soutěže za přáteli z jiných klubů.

Koncem roku jsme byli v Holomócu na Dótníku, ve Skalním Mlýně na Grand Prix, na soutěži v Rudě a ještě se v úplném závěru roku chystáme do Nového Malína.

Došlo k pozitivnímu posunu ve "schůzkové činnosti", protože se mimo měsíčních "řádných dýchánků"  řada členů schází každý pátek v aktuálně vybraném restauračním zařízení, vždy přezdívaném "Šotek" (On je vlastně Šotek tam, kde ho potřebujeme. Prakticky je to variabilní hodnota, určená pro lidi s fantazií...Zdeněk).

Ke změnám došlo i v členské základně. Řadu dýmkařů, kteří dříve klubem žili, dnes téměř nepotkáváme - zapadli do koloběhu pracovních a rodinných povinností. Ale zase k nám přišel Jirka, ze kterého se vyklubal nadšenec a samouk ve výrobě dýmek - o něm dýmkařský svět ještě uslyší.

Protože se naše klubová činnost omezila prakticky pouze na pravidelné schůzky, nemá smysl o nich psát na těchto stránkách - bylo by to stereotypní hlášení o tom, kdo si dal Jamesona a kdo pil Birell, jestli jsme seděli v zahrádce nebo na terase a zajímavé by bylo maximálně to, jaký tabák si kdo přinesl a z jaké dýmky kouřil.

A občas nakoukněte do Akcí, jestli jsme zase někde nebyli.

Stránka Aktualit tedy bude aktualizována jen příležitostně, když se bude  dít něco zajímavého.  

Říjen 2011

Až ze severního polárního kruhu nám přiletěla tato fotografie - na svých loveckých toulkách se tam dostal náš fojt Marek. A měl u sebe klubovou vlajku!

Klikněte na fotografii pro zvětšení

Září 2011

Zúčastnili jsme se XI. Beskydského kouření na naší oblíbené Lučině. Přečtěte si v reportáži.


15. června 2011

Kolegové se zúčastnili XI. ročníku Klání zemí Koruny české v Kostelci na Černými Lesy. Na reportáž čekáme.


4. dubna 2011

Chlapci se vrátili z Hanáckého kóře v Holomócu. Vypadali spokojeně a fotek je přehršel. Více v Akcích. V pátek U Šotka to probereme.

 

20. března 2011

Je za námi devátá Starostova Fajfka. Přečtěte si reportáž.

 

16. března 2011

     
 

    
V dnešním pošmourném odpoledni byl cítit ve vzduchu přicházející déšť. Sotva jsem usedl k počítači, změnily se první průzkumné kapky v docela slušný lijavec. Melancholická nálada připomínající spíše podzim než jaro, jako by byla předzvěstí toho, co mě čekalo na monitoru.
Zpráva od kamaráda, že Pavel Háp není mezi námi. 5. března zradilo srdíčko člověka, který nám dýmkařům a nejen nám, přinášel radost. Výstižně k Pavlovi přináleželo označení český Gaudí. Jeho dýmky jsou nezaměnitelné a naprosto jedinečné. Stejně, jako Gaudímu nebylo dopřáno vidět dostavěnou svoji La Sagradu Familíi, tak Pavlovi nebylo umožněno realizovat všechny své sny a představy. Po Pavlovi zůstává prázdné místo.  
Není pravdou, že každý člověk je nahraditelný. Je to nesmysl a v Pavlově případě to platí dvojnásobně. Pavle, budeš nám chybět. Vím, že když vezmu do ruky Tvoji dýmku, budeš se dívat z obláčku a bafat se mnou.

Díky za vše, nezapomeneme!

                                                                                                
Fojt za celý Valašský Fajfklub

 

 
     

 

 

 

28. února 2011

Už víme, jaký tabák se bude na Fajfce kouřit :-)

 

3.února 2011

   Je  za námi první letošní akce, a hned jsme rozšířili členskou základnu. Po vzorném plnění čekatelských povinností se novým členem stal Jirka, a jedním vrzem byl přijat i Jenda. Stalo se to na Jubilejním shromáždění v Hranických Loučkách, mrkněte do Akcí.
 

POZOR, důležité - Starostova Fajfka 2011 se bude konat 19.3.2011, jako obvykle na Kolibě ve Valašském Meziříčí. Zapište si to do diářů, těšíme se na Vás.

 

 
Pozvánka na letošní ročník - o tabáku ještě nebylo rozhodnuto, jinak platí :-)

 

 
 

 

 

   


x