Aktuální dění v klubu ... 2013

  Co se kde šustlo a měli byste o tom vědět


 

 

Uvidíme, kam se vypravíme.

Naše vlastní akce:

17. ledna 2014 - Jubilejní shromáždění

15. března 2014
"O starostovu fajfku"

 

ARCHÍV

Aktuality roku 2012

Aktuality roku 2011

Přehled událostí roku 2010

Přehled událostí roku 2009 najdete TADY

Archív novinek roku 2008 je ZDE

Aktuality roku 2007 se přestěhovaly SEM 

ZDE najdete aktuality roku 2006

ZDE najdete aktuality roku 2005

ZDE najdete kompletní ročník 2004

 

 


 


P
o celou dobu své existence byl Valašský Fajfklub spojen s Valašskou Kolibou. Odpracovali a užili jsme si v ní jedenáct ročníků Starostovy Fajfky, pravidelně se každý třetí pátek a leckdy i častěji scházeli v salonku, v lokále nebo v zahrádce, popíjeli, večeřeli ... a hlavně pokuřovali ze svých dýmek. Bohužel, poslední dobou byly naše zkušenosti s tímto zařízením stále horší a horší. Nejprve jsme jen uvažovali, že poprvé po letech změníme místo konání Starostovy Fajfky, ale poslední návštěva byla jasným pokynem k tomu, abychom Kolibu opustili definitivně a úplně.

Po řadě nájemců, kteří nám přáli a starali se o nás jako o vlastní, vzpomeňme paní Burdovou, rodinu Pavelkových a naposledy pana Jeřábka, jsme se pro dnešní provozovatele stali téměř doslova obtížným hmyzem.

Hospoda vypadá stále velmi dobře, ale co je platný hezký interiér, když podnik postrádá ducha a vstřícnost.   S těžkým srdcem Kolibu opouštíme nejen jako dýmkařský klub, ale zcela určitě i jako komunita, která tento podnik nebude vyhledávat ani pro své individuální návštěvy, ať už s dýmkou nebo bez ní.

Takže dne 17. prosince 2013 se z nás stala skupina přátel bez přístřeší a zázemí. Jsme ale optimisté a věříme, že se nám někde podaří zakotvit, nebo snad dokonce znovu zapustit kořeny, že se najde provozovatel restauračního zařízení, kterému nebudeme na obtíž.
 

 

 

  Valašský Fajfklub stále funguje, i když podle těchto Aktualit by to mohlo vypadat jinak. Do určité míry se dá říci, že funguje ve vlnách - vlny aktivity se střídají s mírným pohupováním na vlnkách letargie. Ale nakonec, třeba i podle Akcí, můžeme říci, že fungujeme už řadu let tak nějak stejně.

Něco z letoška:

Září 2013    - Beskydské kouření na Lučině - tradičně vynikající.
                  - klubový workshop - výroba dýmky pro Starostovu Fajfku, pod vedením našeho Jirky

Červenec 2013 - tradiční výjezdní setkání u našeho technika. Gastronomická show, tuto akci si naše žaludky  budou dlouho pamatovat

Duben 2013 - jsme zpátky z XVIII. Hanáckého kóře. A že se nám letos dařilo. Mrkněte do Akcí.

Březen 2013 - máme za sebou opět skvělou Starostovu Fajfku. Díky všem, kteří přijeli a podíleli se na báječné atmosféře. Viz O starostova fajfku.

Leden 2013 - první letošní vlaštovka: Jubilejní shromáždění v Hranických Loučkách jako každoroční shrnutí předchozího roku. Setkali jsme se i s těmi, se kterými se často nevídáme. Bohužel jsou i tací, kteří se neobjevili ani na tomto nejvýznamnějším setkání, na kterém je neúčast prakticky neomluvitelná. 

 
   

 

 
 

 

 

   


x